StoryEditor

Łowiccy kryminalni odzyskali dwa ciągniki

Jak informuje Łowicka Policja w ramach prowadzonego śledztwa udało się odzyskać dwa skradzione ciągniki. Złodzieje trafią za kratki?
16.11.2020., 14:11h
Dwa ciągniki o łącznej wartości ok. 600 tys. zł – Fendt o wartości ok. 500 tys. zł i Zetor o wartości około 80 tys. zł zniknęły. Policjanci ustalili, że w jednym z warsztatów samochodowych na terenie powiatu łowickiego znajduje się ciągnik rolniczy, mogący pochodzić z kradzieży. 9 listopada w warsztacie policjanci znaleźli Zetora.

Po sprawdzeniu okazało się, że pojazd faktycznie został skradziony w styczniu 2020 r. z terenu województwa mazowieckiego. Ustalono, kto wstawił ciągnik do naprawy oraz, że osoba ta użytkuje jeszcze jeden skradziony pojazd. 

Łowiccy kryminalni od kilku dni próbowali odzyskać ciągniki łącznie z zatrzymaniem podejrzanych o paserstwo. Fendta, który został skradziony około miesiąc temu na terenie Niemiec policjanci znaleźli na terenie innej posesji należącej do 50-latka z powiatu łowickiego. 

– Trop doprowadził śledczych aż do Gdańska do 44-letniego pasera. Z ustaleń wynika, że gdańszczanin pośredniczył w sprzedaży skradzionych pojazdów 30-latkowi. Wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące paserstwa. 30-latek, który nabył pojazdy usłyszał 2 zarzuty, zaś 50-latek, który ukrył ciągnik 1 zarzut. Natomiast 44-latek, który pomógł w zbyciu skradzionych pojazdów po dwóch prokuratorskich zarzutach 12 listopada został aresztowany na 3 miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu. Sprawa jest rozwojowa – informuje Łowicka Policja. 

Oprac. dkol na podst. lowicz.policja.gov.pl
Fot. lowicz.policja.gov.pl
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 11:39