Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Lubelskie: Spłonął zakład przetwórstwa chmielu

Obrazek

Policjanci z Opola Lubelskiego wyjaśniają okoliczności, w jakich doszło do pożaru w zakładzie przetwórstwa chmielu na terenie gm. Wilków. Pożar objął dwa murowane budynki, w których znajdowały się pomieszczenia administracyjno-biurowe, laboratorium, hala produkcyjna oraz magazyn.

Bartłomiej Czekała14 stycznia 2020, 08:37
Do zdarzenia doszło 12. stycznia rano w miejscowości Kępa Chotecka w gm. Wilków. Z ustaleń policjantów wynika, że ogień pojawił się wewnątrz budynków zakładu zajmującego się przetwórstwem chmielu skupowanego od rolników. Wydobywający się na zewnątrz dym zauważył mężczyzna bezpośrednio sąsiadujący z zakładem, który natychmiast zawiadomił straż pożarną.

Na miejsce bardzo szybko przyjechało kilkanaście zastępów straży pożarnej. Strażacy przez ponad dobę prowadzili akcję gaśniczą, ponieważ bardzo trudno było opanować pożar, a następnie dogaszać pogorzelisko.

Rozprzestrzeniający się ogień swoim zasięgiem objął dwa murowane budynki połączone ze sobą. W środku znajdowały się pomieszczenia administarcyjno-biurowe, laboratorium, hala produkcyjna oraz magazyn chmielu.

Opolscy policjanci wraz z biegłym sądowym z zakresu pożarnictwa nadal ustalają przyczyny i okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia.

oprac. bcz na podst, Lubelska Policja

Fot. lubelska.policja.gov.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)