StoryEditor

Lubelskie: ze złości na rolnika podpalił przyczepę ze słomą

Złość i chęć zemsty pchnęły młodego mężczyznę do podpalenia przyczepy ze słomą. Wszystko dlatego, że właściciel przyczepy zwrócił mu uwagę, by nie pił alkoholu na środku drogi. Te słowa tak rozjuszyły młodzieńca, że postanowił zakraść się na podwórko rolnika i puścić z dymem słomę. 
09.09.2020., 16:09h
Do zdarzenia doszło w miniony weekend w jednej z miejscowości w gminie Leśniowice (woj. lubelskie).

Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze sprasowanej słomy, złożonej na przyczepie ciągnika rolniczego. Pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na kwotę 10 tysięcy złotych.

We wtorek kryminalni wspólnie z policjantami komisariatu w Żmudzi zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec gminy Leśniowice. 

- W rozmowie z funkcjonariuszami powiedział, że podpalił słomę, gdyż kierujący ciągnikiem zwrócił mu wcześniej uwagę za picie alkoholu na drodze - wyjaśnia podkom. Ewa Czyż z lubelskiej policji. 

Wczoraj sprawcy zostały przedstawione zarzuty uszkodzenia mienia. Mściwemu młodzieńcowi grozi 5 lat więzienia.

ksz, oprac. na podst. Lubelska Policja, fot. pixabay.com
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. luty 2024 07:20