Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Na Mazowszu w gminie Sterdyń grasuje podpalacz?

W ostatnich tygodniach w gminie Sterdyń doszło do trzech pożarów składowisk bel słomy. Strażacy uważają, że to sprawka podpalacza! 
Dorota Kolasińska29 kwietnia 2021, 13:17
W ostatnich tygodniach w woj. mazowieckim w gminie Sterdyń doszło do trzech poważanych pożarów składowisk bel słomy w miejscowości; Kuczaby, Nowy Ratyniec i Lebiedzie. Podejrzenia okolicznych rolników komentujących zdarzenie na FB Samochody Ratownicze z tamtych rejonów padły na seryjnego podpalacza. 

We wszystkich trzech przypadkach na szczęście nie uległy spaleniu żadne budynki, a w pożarach nikt nie ucierpiał. Niestety spalone baloty słomy do niczego się nie nadają, a rolnicy są pozbawieni ściółki i paszy objętościowej wartej kilka- kilkanaście tysięcy złotych. To już kolejna seria podpaleń w Polsce, która ma miejsce od początku roku. 

– Od początku tego roku doszło do trzech pożarów stert z belami słomy na terenie gminy Sterdyń. W nocy 2.04. w miejscowości Kuczaby spaleniu uległa sterta 20 balotów słomy o szacowanej wartości około 1000 zł. W nocy 9.04 w miejscowości Lebiedzie doszło do pożaru sterty 400 balotów słomy o wartości 16000 zł. W nocy 21.04 w miejscowości Nowy Ratyniec spłonęło 60 sztuk balotów o wartości 4200 zł. Policjanci prowadza trzy odrębne postępowania w sprawie podpalenia. Według opinii strażaków we wszystkich trzech przypadkach doszło do podpaleń – komentuje oficer prasowy asp. Jakub Więsak z KPP Sokołów Podlaski. 

dkol
Fot. FB Samochody Ratownicze Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)