StoryEditor

Pompował koło, obręcz strzeliła prosto w niego…

„A co może się stać?” - myśli pewnie każdy, kto wie (a może i nie wie), że pewne zadania przy maszynach rolniczych należy wykonywać w określony - bezpieczny sposób. Czy tak myślał mężczyzna, który miał… cóż duuuużo szczęścia, gdy zabierał się za pompowanie koła w przyczepie - tego nie wiem, ale chyba nigdy więcej nie powtórzy tego błędu. Mam nadzieję.
18.04.2018., 12:04h
W minioną sobotę doszło do nieszczęśliwego wypadku we wsi w pow. hrubieszowskim. Jak poinformowała tamtejsza policja, w ten dzień dyżurny policji odebrał zgłoszenie o wypadku w gospodarstwie rolnym. Podczas pompowania koła w przyczepie rolniczej, w pewnym momencie pękła felga, a obręcz zabezpieczająca uderzyła 37-letniego rolnika, powodując liczne obrażenia ciała. Pechowo w w tym czasie był sam na podwórzu. Pokaleczony został przetransportowany do szpitala.

Policja a także nasza redakcja - apelujemy - do rolników o rozwagę. Co roku, kiedy do pracy w polu ruszają sprzęty rolnicze dość często dochodzi do wypadków. Wypadki te często kończą się poważnym uszkodzeniem ciała, amputacją kończyn czy rozległymi ranami. Ich przyczyną zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga, pośpiech i zmęczenie. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Pamiętajmy też, by przy pracach gospodarskich i polowych nie zatrudniać dzieci. Ich niedostatecznie rozwinięta wyobraźnia, brawura i niedoświadczenie to pierwszy krok do tragedii.  

ag, na podst. info i foto: KPP Hrubieszów
Aleksandra Galus
Autor Artykułu:Aleksandra Galus

redaktor, specjalista ds. automatyzacji treści

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. listopad 2023 16:06