StoryEditor

Pożar kurnika k. Węgrowa. Z ogniem walczyło 11 zastępów straży pożarnej

Wczoraj wieczorem na jednej z ferm drobiu na Mazowszu doszło do pożaru, w wyniku którego spłonął kurnik. Ogień do późnych godzin nocnych gasiło 11 jednostek straży pożarnej. 
05.01.2021., 23:01h
We wtorkowy wieczór na fermie drobiu w miejscowości Borzychy koło Węgrowa wybuchł duży pożar. Spalił się kurnik o powierzchni ok. 1500m2. Na szczęście nie było w nim zwierząt. Nie ucierpiała też żadna osoba.

Jednak pożar był na tyle poważny, że do jego gaszenia zadysponowano aż 11 zastępów straży pożarnej z powiatu węgrowskiego. Dzięki szybkiej interwencji ogień nie rozprzestrzenił się na pozostałe budynki.

Jak poinformowali strażacy, pożar został opanowany około 23.00, ale przez kilka następnych godzin trwało rozbieranie i dogaszanie pogorzeliska.


ksz, fot. www.facebook.com/ Ratownictwo Powiatu Węgrowskiego Kamil Gierłowski
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. maj 2024 23:13