Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Pożar widoczny z kosmosu. Pomoc dla rolnika, który walczył z żywiołem

Obrazek

Na rolnika zawsze można liczyć. Bez względu na porę dnia i nocy ruszy z pomocą, narażając swoje życie, zdrowie i sprzęt. W takiej sytuacji znalazł się Piotr Wolk, który 31 lipca podjął się gaszenia ogromnego pożaru zboża i lasu w Nowej Wsi Zbąskiej. Niestety, podczas niesienia pomocy innym, stracił swój ciągnik i pług.

 

Justyna Czupryniak4 sierpnia 2022, 11:56

Pożar pola i lasu w Nowej Wsi Zbąskiej na pomoc ruszyli rolnicy

Do ogromnego pożaru widocznego nawet z kosmosu doszło w niedzielę 31 lipca w Wielkopolsce w miejscowości Nowa Wieś Zbąska. Spaleniu uległo 50 ha zbóż i 5 ha lasu. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane jednostki z województw wielkopolskiego i lubuskiego. Jednak jako pierwsi na pomoc, by ratować okoliczne pola przed rozprzestrzeniającym się ogniem, ruszyli rolnicy. Wśród walczących z żywiołem znalazł się Piotr Wolk.


 

Rolnik stracił ciągnik orając palące się pole

Podczas orania pola przez rolnika płomienie dosięgnęły jego ciągnika i wywołały pożar maszyny. Sam rolnik nie odniósł poważniejszych obrażeń i w porę uciekł przed trawiącym ciągnik ogniem. Dziś pozostaje jednak bez podstawowego narzędzia pracy.

Trwa zbiórka pieniędzy dla Piotra Wolka

Dzięki wsparciu innych rolników w serwisie zrzutka.pl została uruchomiona zbiórka pieniędzy na rzecz poszkodowanego rolnika. „Drodzy Przyjaciele. Jak już pewnie wiecie, wczoraj jeden z naszych braci stracił w walce z żywiołem swoje podstawowe narzędzie pracy. Bezinteresownie ruszył na pomoc w walce z ogromnym pożarem. Jednak zrządzenie losu spowodowało, że w jego trakcie stracił swój ciągnik” czytamy w opisie zbiórki na rzecz Piotra Wolka.

Do uzbierania jest 40 tys. zł. Ponad połowę tej kwoty już osiągnięto.

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/h7ee83

oprac. jcz

Fot. Beata Bok/Facebook


Picture of the author
Autor Artykułu:Justyna Czupryniak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)