StoryEditor

Sceny grozy na Podkarpaciu. Rolnik wciągnięty pod tylne koło ciągnika!

Gdy 71-letni rolnik podczas prac remontowych nachylił się do wnętrza kabiny, aby uruchomić ciągnik, pozostawiony na biegu pojazd ruszył wciągając go pod koło. Ciągnik przejechał jeszcze przez metalowe ogrodzenie na posesję sąsiada.
28.07.2022., 12:07h
Do nieszczęśliwego wypadku doszło we wtorek w jednej z miejscowości w gminie Kańczuga w powiecie przeworskim na Podkarpaciu. 

Ciągnik przejechał przez metalowe ogrodzenie

Jak wstępnie ustalili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku, dramatyczne sceny rozegrały się, gdy 71-latek na swojej posesji wykonywał prace remontowe przy ciągniku rolniczym

– Mężczyzna będąc na zewnątrz nachylił się do wnętrza kabiny, aby uruchomić ciągnik – relacjonuje podkarpacka policja. – Jak się okazało pojazd był pozostawiony na biegu i w momencie jego uruchomiania, zaczął jechać do przodu wciągając mężczyznę pod tylne koło. Ciągnik przejechał jeszcze przez ogrodzenie z metalowej siatki i zatrzymał się na posesji sąsiada. 

Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala, a przybyli na miejsce policjanci wykonali czynności procesowe celem ustalenia dokładnych przyczyn zdarzenia.

Rutyna może mieć fatalne skutki

Wojewódzka Komenda Policji w Rzeszowie apeluje o zachowanie ostrożności podczas wykonywania prac w gospodarstwie. 

– Rutyna i pośpiech mogą mieć tragiczne skutki – ostrzegają policjanci. – Uważajmy zwłaszcza podczas wykorzystywania w codziennych pracach urządzeń mechanicznych. Każdą czynność, nawet taką, która wykonywana była już wielokrotnie, należy robić z należytą starannością, bez pośpiechu i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

fot. KPP Przeworsk
Karol Pomeranek
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
13. kwiecień 2024 05:32