Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Wciągnął go rozrzutnik podczas prac porządkowych!

Obrazek

W woj. podlaskim doszło do przerażającego wypadku. Rolnik podczas prac porządkowych został wciągnięty przez rozrzutnik obornika. Już kiedyś doszło do podobnej tragedii... 

Dorota Kolasińska3 marca 2022, 15:35

Sezon prac polowych ruszył pełną parą, wiosenne zabiegi agrotechniczne i nawożenie odbywa się praktycznie na każdym polu. Niestety wraz z tymi pracami, już są doniesienia o pierwszych wypadkach. 

W woj. podlaskim w powiecie bialskim doszło do niebezpiecznego wypadku. W miejscowości Piszczac rolnik w gospodarstwie czyścił rozrzutnik obornika. Maszyna wciągnęła go, zapewne, jak w podobnych wypadkach, chwytając za ubranie. Wówczas ułamki sekund decydują o życiu lub zdrowiu. Mężczyźnie na pomoc ruszyła rodzina i szybko wezwała pomoc. 

Służby otrzymały zawiadomienie i przyjechały niezwłocznie na miejsce wypadku. Pomoc została udzielona przez straż pożarną, policję i ratowników medycznych. Rolnik został przewieziony do szpitala. Jak informuje portal 112.pl jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Mężczyzna z powiatu bialskiego miał znacznie więcej szczęścia, niż 56-latek z woj. świętokrzyskiego, którego podczas podobnych prac wciągnął wał przekaźnika mocy. Do wypadku doszło w październiku ubiegłego roku. 

W woj. świętokrzyskim doszło do tragicznego wypadku w gospodarstwie. 56-letni rolnik manewrował przy wałku przekaźnika mocy. Skończyło się śmiercią poszkodowanego.Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)