Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Makabryczny wypadek: rolnika wciągnął rozrzutnik obornika

Obrazek

W woj. świętokrzyskim doszło do tragicznego wypadku w gospodarstwie. 56-letni rolnik manewrował przy wałku przekaźnika mocy. Skończyło się śmiercią poszkodowanego. 

Dorota Kolasińska1 października 2021, 13:44

W Sędziszowie w powiecie jędrzejowskim doszło do tragicznego wypadku w jednym z gospodarstw. 56-latek 27 września br. koło południa chciał przetestować nowo zakupiony rozrzutnik obornika. Uruchomił go wówczas po raz pierwszy i niestety ostatni. Wysiadł z ciągnika, zaczął manewrować w okolicy wałka odbioru mocy, niespodziewanie rozrzutnik się uruchomił i wciągnął rękę rolnika w tryby maszyny. Niestety nie udało się go uratować. 

Kilkukrotnie już opisywaliśmy takie tragiczne historie z udziałem maszyny rolniczej. W 2018 r. doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Gać w woj. podkarpackim. Wówczas 52-letni rolnik chciał wyczyścić rozrzutnik i również maszyna chwyciła mężczyznę, reszty chyba nie trzeba dopowiadać… Również zginął na miejscu.

Z kolei w zeszłym roku w październiku do podobnej tragedii doszło na Podlasiu w miejscowości Roszki-Wodźki niedaleko Łap. Tam akurat 52-latek chciał naprawić maszynę, również manewrował przy tym samej części. Pogotowie znalazło go zakleszczonego pomiędzy wałkiem a podłogą. Skończyło się, tak jak powyżej...

W wielu przypadkach tego typu sytuacje kończą się tragicznie, mało kto wychodzi z takiego wypadku cały i zdrowy. Pośpiech nie jest dobrym doradcą przy pracach z tak mocnym sprzętem. Dobrze byłoby gdyby podczas nich w pobliżu był ktoś bliski, kto może szybko zareagować, chociażby wzywając pogotowie.

oprac. dkol na podst. se.pl/archiwum

fot. poglądowe

 Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)