StoryEditor

Wierzchem i „wężykiem” na kucyku po flaszce w podziękowaniu

"Oj, Kaźmirz, Witia wierzchem jedzie! - Nie może być! Na kocie?!" Pamiętacie tę scenę z „Samych swoich”?  Tak mi się skojarzyło, gdy przeczytałam informację o nietypowej interwencji policjantów w powiecie aleksandrowskim. W filmie zamiast kota, pojawił się koń, tutaj zamiast właściciela z kucem, był kuc z właścicielem…
28.08.2018., 14:08h
Policjanci z Konecka (powiat aleksandrowski, województwo kujawsko-pomorskie) zatrzymali w ostatni piątek 43-latka, który w miejscowości Niszczewice po pijaku jechał… wierzchem na kucu.

Po zatrzymaniu tego niefrasobliwego jeźdźca na koniu, okazało się że zaobserwowana przez funkcjonariuszy jazda „wężykiem” słusznie budziła podejrzenia o stan trzeźwości mężczyzny. Po badaniu alkomatem okazało się, że ma prawie 1,8 promila alkoholu we krwi. Za jazdę kucem w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem i może nawet trafić za kraty.

W rozmowie z policjantami 43-latek twierdził, że kucyk zgubił mu się kilka godzin temu. Znalazł go jeden z mieszkańców miejscowości, w której mieszkał dlatego postanowił mu się odwdzięczyć, kupując alkohol, który wspólnie… wypili. A jakże!

Koniem zaopiekowała się rodzina jeźdźca, a nim samym funkcjonariusze. Teraz amator jazdy konnej przed sądem będzie odpowiadał za jazdę wierzchem po pijanemu. Za wykroczenie to może trafić nawet za kraty.  ag, info i fot. policja kujawsko-pomorska
Aleksandra Galus
Autor Artykułu:Aleksandra Galus

redaktor, specjalista ds. automatyzacji treści

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 08:46