Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Wypadek ciągnika pod Osiekiem. Ursus rozpadł się na części

Obrazek

Na Dolnym Śląsku doszło do groźnego wypadku z udziałem ciągnika i osobówki. Siła zderzenia była tak duża, że Ursus rozpadł się na dwie części, a przyczepa zawiesiła na przydrożnym przepuście.

Dominika Mulak23 stycznia 2021, 10:40

W czwartek 21 stycznia 2021 roku tuż przed godz. 16.00 na drodze krajowej nr 5 pomiędzy Wichrowem a Osiekiem (powiat średzki, woj. dolnośląskie) doszło do bardzo groźnego wypadku z udziałem ciągnika rolniczego i samochodu osobowego.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów działających na miejscu zdarzenia, do wypadku doszło kiedy 59-letni rolnik prowadząc ciągnik rolniczy marki Ursus z podpiętą przyczepą chciał skręcić w lewo. Wówczas to doszło do zderzenia z samochodem osobowym marki Nissan. Osobówką podróżował 52- letni mieszkaniec Jeleniej Góry.


Ursus w rozsypce

Siła zderzenia obu pojazdów była tak duża, że Ursus rozpadł się na dwie części a przyczepa zawisła na przydrożnym przepuście. Niestety obrażenia jakie odnieśli obaj kierowcy była na tyle poważne, że wymagali hospitalizacji. Zarówno kierowca Ursusa jak i Nissana zostali przewiezieni do szpitala we Wrocławiu.

Dokładne przyczyny wypadku nie są jeszcze znane. Mundurowi są w trakcie wyjaśniania okoliczności zdarzenia.

pm, źródło: tygodnik-rolniczy.pl
Fot. Facebook.com/KostomłotyNews


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy