Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Rodzina>Zdrowie>

Chcesz zdrowo schudnąć? Pij kefir na utratę kilogramów!

Obrazek

Jest wiele mniej i bardziej bezpiecznych sposobów i specyfików na chudnięcie. Jednym z tych zdrowych, jak udowodnili naukowcy, jest kefir. Jakie właściwości ma ten produkt?

dr Mirosława Wieczorek9 września 2023, 06:00

Proces chudnięcia nie należy do najłatwiejszych. Wiele osób próbuje wspomóc się konkretnymi produktami mającymi przyspieszyć gubienie kilogramów. Jednym z nich jest... kefir.

Zdrowe jelita

Jak ostatnio udowodnili naukowcy – wszystko sprowadza się do zadbania o jelita, czyli włączeniu do codziennej diety produktów, które będą wspierać mikrobiom i perystaltykę jelit. Dzięki prawidłowej pracy jelit, waga spadnie.

A pracę jelit najlepiej wspomaga kefir – żadna kawa, herbata, czy świeżo wyciskany sok nie mają tyle do zaoferowania co kwaśny, mleczny napój.

Jest on prawdziwą bombą witaminową – zawiera witaminy z grupy B, witaminę C, D, E, K, kwas foliowy, żelazo, potas, fosfor, magnez, miedź, cynk, sód i wiele innych. Oprócz tego ma wiele naturalnych probiotyków, które są potrzebne do prawidłowej pracy jelit, jest sycący i hamuje ochotę na podjadanie, oraz słodycze.

Wystarczy szklanka dziennie, najlepiej z samego rana, by pobudzić organizm i nasycić się w zdrowy sposób

mwie
fot. EnvatoElementsPicture of the author
Autor Artykułu:dr Mirosława Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)