StoryEditor

Chcesz zdrowo schudnąć? Pij kefir na utratę kilogramów!

Jest wiele mniej i bardziej bezpiecznych sposobów i specyfików na chudnięcie. Jednym z tych zdrowych, jak udowodnili naukowcy, jest kefir. Jakie właściwości ma ten produkt?
08.09.2023., 08:09h

Proces chudnięcia nie należy do najłatwiejszych. Wiele osób próbuje wspomóc się konkretnymi produktami mającymi przyspieszyć gubienie kilogramów. Jednym z nich jest... kefir.

Zdrowe jelita

Jak ostatnio udowodnili naukowcy – wszystko sprowadza się do zadbania o jelita, czyli włączeniu do codziennej diety produktów, które będą wspierać mikrobiom i perystaltykę jelit. Dzięki prawidłowej pracy jelit, waga spadnie.

A pracę jelit najlepiej wspomaga kefir – żadna kawa, herbata, czy świeżo wyciskany sok nie mają tyle do zaoferowania co kwaśny, mleczny napój.

Jest on prawdziwą bombą witaminową – zawiera witaminy z grupy B, witaminę C, D, E, K, kwas foliowy, żelazo, potas, fosfor, magnez, miedź, cynk, sód i wiele innych. Oprócz tego ma wiele naturalnych probiotyków, które są potrzebne do prawidłowej pracy jelit, jest sycący i hamuje ochotę na podjadanie, oraz słodycze.

Wystarczy szklanka dziennie, najlepiej z samego rana, by pobudzić organizm i nasycić się w zdrowy sposób

mwie
fot. EnvatoElements

Mira Wieczorek
Autor Artykułu:Mira Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
06. grudzień 2023 18:03