StoryEditor

Kombajn warto kupić na długo przed żniwami – korzyści jest bardzo wiele!

Pandemia covid-19 sprawiła, że dostawy podzespołów i części potrzebnych do produkcji maszyn przestały być stabilne. Ma to bezpośredni wpływ na producentów maszyn rolniczych, którzy nie mogą wypuszczać ze swoich fabryk tyle sprzętu ile potrzebuje rynek. Dlatego warto pomyśleć o zakupie i zamówieniu maszyny dużo wcześniej niż będzie nam ona potrzebna w polu. Odkładanie decyzji o zakupie na ostatnią chwilę nie jest dobrym pomysłem.
15.11.2021., 15:11h

Zamawiając maszynę wczesną jesienią, zyskujemy pełną swobodę doboru specyfikacji kombajnu pod potrzeby swojego gospodarstwa. Złożenie zamówienia już w pierwszych miesiącach po żniwach, może okazać się więc kluczowym krokiem, dającym pewność optymalnej wydajności i komfortu pracy przez kolejne lata.

 

Nowoczesne kombajny to bardzo złożone techniczne i wydajne maszyny, które pełnią wiele dodatkowych funkcji jak: zagospodarowanie resztek pożniwnych, monitorowanie plonu czy mapowanie wilgotności i wielkości plonu. Kombajn zbożowy jest jedną z największych długoterminowych inwestycji kapitałowych, jakie dokonuje gospodarstwo uprawowe, czy firma usługowa.

-  Jest to najbardziej zaawansowana maszyna w gospodarstwie, która zbiera końcowy efekt kilku miesięcy pracy rolnika. Dlatego, do jej zakupu warto się odpowiednio przygotować i podjąć decyzję tuż po żniwach. Późne lato lub jesień to obecnie najlepszy moment, aby zamówić nowy kombajn – mówi Andrzej Kulczyński z CLAAS Polska.

Wyciąganie wniosków z ostatnich żniw

Kiedy zakończymy pracę w tym najistotniejszym rolniczym sezonie w roku, dokładnie wiemy, z jakimi trudnościami spotkaliśmy się podczas ostatnich zbiorów. Gdy więc, planujemy zmianę swojej maszyny na nową, wyciągnięte na świeżo wnioski, mogą istotnie wpłynąć na podjęcie optymalnej decyzji pod kątem wielkości, technologii kombajnu czy dokładnej specyfikacji, która będzie dopasowana do wykonywanej działalności oraz możliwości budżetowych. Nigdy nie warto ważnych inwestycji odkładać na ostatnią chwilę.

Dobór specyfikacji pod potrzeby

- Dobierając kombajn musimy mieć na uwadze oczekiwania wynikające ze struktury zasiewów, odległości i wielkości pół, oraz potencjału rozwoju gospodarstwa w kolejnych latach.   Dlatego decydując się na zakup, musimy rozważyć takie aspekty jak: wydajność, szybkość rozładunku, wygoda w obsłudze, ukształtowanie terenu czy warunki na polu. Decydujemy się przecież na inwestycję na długie lata – dodaje ekspert CLAAS.

Zakup maszyny w maju i czerwcu jest obarczony wysokim ryzykiem, iż będziemy zmuszeni do zakupu maszyny nie takiej jakiej potrzebujemy, lecz takiej, która jest już wyprodukowana i dostępna na placu dealera. W takiej sytuacji dobranie odpowiedniej specyfikacji, odpowiadającej potrzebom właściciela gospodarstwa, będzie znacznie ograniczone.

Pakiet wyposażenia z rabatem do 50%!

Wcześniejsze zamówienie i zakup kombajnu ma także swoje plusy ekonomiczne. Producenci maszyn rolniczych oferują bardzo często atrakcyjne promocje w kampaniach wcześniejszych zamówień.

– W przypadku marki CLAAS, klient ma możliwość zamówienia pakietu wyposażenia z atrakcyjnym rabatem nawet do 50%. – mówi Andrzej Kulczyński.

Oferowane pakiety wyposażenia są zależne od modelu kombajnu. Obejmują one najczęściej wybierane opcje, które wpływają na jeszcze wyższą wydajność i jakość pracy maszyną. Dodatkowo, przy zakupie maszyny można otrzymać bezpłatną kontrolę serwisową do zakupionego kombajnu po przepracowaniu pierwszych żniw. 

Korzystne warunki w fabrycznym finansowaniu

Niższe oprocentowanie pozwala na inwestycję, ponosząc niższe koszty finansowania, co jest ważnym wsparciem przy zakupie. Dodatkowo na tych samych warunkach finansowany jest podatek VAT, aż na cztery miesiące. Przedstawiciele najbliższego Dealera oraz banku dopasowują ofertę w jak najbardziej dogodnych warunkach, a sam proces zakupu jest przejrzysty i zaprojektowany w taki sposób, aby odbył się szybko, w gospodarstwie i bez zbędnych formalności oraz konieczności odwiedzania oddziału banku.

Dodatkowy rabat na maszynę

Zamówienie przedsezonowe często zapewnia dodatkowy rabat dla Klienta. Przykładowo promocja „Przedsmak” marki CLAAS, posiada bardzo istotny element w postaci dodatkowego rabatu. Im wcześniej decydujemy się na finalizację zakupu i płatność, tym większy rabat uzyskamy. We wrześniu jest to aż 7%, a w grudniu już tylko 4%

Żniwa 2022 z nowym kombajnem? Czemu nie!

W procesie zakupu nowej maszyny problemem jest często stary kombajn, który trzeba sprzedać. Nie zawsze udaje się zrobić to szybko, ale i tutaj rolnik może liczyć na pomoc. W przypadku marki CLAAS do dyspozycji jest Centrum Maszyn Używanych, do którego klient może oddać w rozliczeniu swój stary kombajn. Aby jednak tak się stało, maszyna musi zostać gruntownie sprawdzona i jeżeli zajdzie taka potrzeba - naprawiona.

Niezależnie od tego, na jaką formę zakupu się zdecydujemy, inwestycja w nowy kombajn do obsługi gospodarstwa to poważne przedsięwzięcie. Jeśli planujemy inwestycję w nową maszynę na żniwa w roku 2022, już teraz warto sprawdzić oferty Dealerów maszyn rolniczych i dokładnie przeanalizować potrzebne wyposażenie nowego kombajnu, który będzie nam służył w gospodarstwie przez wiele lat.

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
06. grudzień 2023 13:05