StoryEditor

Prasa silosująca naszego Czytelnika

Alternatywą dla zakupu nowych i drogich maszyn jest wykonanie samodzielnie konstrukcji. Oto przykład naszego Czytelnika, który za 8 tys. zł zbudował prasę silosującą.
19.10.2018., 17:10h
Nasz Czytelnik Kamil Wieliczko samodzielnie skonstruował prasę silosujacą. W gospodarstwie rolnika z Lasów utrzymywanych jest 200 zwierząt, a podstawą w ich żywienia jest kiszonka z kukurydzy, wysłodki buraczane i młóto.

Wszystkie pasze są zakiszane w rękawach foliowych. Jak zaznacza konstruktor, pasza w rękawie nie psuje się a dodatkowo nie potrzeba budować silosów.

Sercem maszyny jest ślimak transportujący zakiszaną masę do rękawa. Prasa silosująca współpracuje z rękawicami o średnicy 9 stóp czyli 2,7 m. Podczas zakiszania możliwe jest stosowanie konserwantów. Zbiornik ma pojemność 200 l i wystarcza na ok. 500 ton paszy.

Rolnik rocznie pakuje w rękaw ok. 2 tys. ton pasz. Aby ułatwić sobie pracę podczas zakiszania sieczki kukurydzianej Wieliczko skonstruował także przenośnik przyjęciowy. Więcej szczegółów znajdziecie Państwo w listopadowym wydaniu top agrar Polska na str. 98. Zachęcamy także do obejrzenia filmu z pracy maszyny konstrukcji naszego Czytelnika.Pawel Twardowski
Autor Artykułu:Pawel Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. czerwiec 2024 18:35