StoryEditor

Wynalazki rolników - Big-bag można naprawić

Każdy rolnik z big-bagów korzysta, ale w jaki sposób tanio i skutecznie je naprawić?
08.05.2024., 09:00h

Big-bag można naprawić

Każdy z was na co dzień korzysta z worków big-bag, chociażby do przewozu zboża czy paszy w obrębie gospodarstwa. Do tych zadań najwygodniejsze są worki z szerokim otworem w górnej części, bo ich napełnianie jest o wiele łatwiejsze niż worków z wąskim lejem. Ale worki, jak każdy przedmiot, mogą się uszkodzić, co wyklucza je z dalszego użytku.

image
Wykorzystując dekarską taśmę uszczelniająca można skutecznie naprawić worki typu big-bag.
FOTO: Stüker

Oto pomysł rolnika, który pozwala skutecznie naprawić worki. W miejscu dziury sprytny rolnik przykleja dekarską taśmę uszczelniającą. To solidna konstrukcja, która z jednej strony pokryta jest klejem. Po oczyszczeniu powierzchni worka z kurzu, np. benzyną ekstrakcyjną, wystarczy nakleić łatę w miejscu uszkodzenia. Koszt rolki takiej taśmy o długości 10 m to ok. 50 zł.

image

Wynalazki rolników - łatwiejsze zapinanie pasów transportowych

150 zł dla Ciebie!

Masz interesujące rozwiązanie? Chciałbyś podzielić się swoim pomysłem i zyskać uznanie wśród kolegów po fachu z całej Polski? Nie zwlekaj, zgłoś swój pomysł do naszej rubryki, prześlij krótki opis wynalazku i kilka zdjęć. Warto podać też swój telefon – tylko do wiadomości redakcji. Nasz e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. maj 2024 00:30