StoryEditorMateriał promocyjny

Nawozy dolistne FoliQ – skuteczne rozwiązanie dla Twoich upraw

Firma Agrii wspiera rolników w życiu codziennym, dostarczając im rozwiązania, które mają za zadanie ułatwić pracę i sprawić by była ona bardziej wydajna. Rolnictwo XXI wieku stoi przed wieloma wyzwaniami, między innymi anomaliami w pogodzie. Wszystko to odbija się na kondycji roślin, o którą należy nieustannie dbać, aby osiągnąć oczekiwany sukces. Jedną z propozycji firmy Agrii jest FoliQ, który zyskuje miano lidera na rynku nawozów dolistnych.
16.11.2020., 15:11h
Liczy się formulacja

Głównym źródłem składników pokarmowych dla rośliny jest gleba. Odpowiednie wsparcie nawożenia podstawowego przez dodatkowe dokarmianie pozakorzeniowe, stymuluje rośliny do prawidłowego wzrostu. Optymalna koncentracja składników w nawozach FoliQ  gwarantuje kompleksowe odżywianie rośliny. Do ich produkcji wykorzystujemy makroelementy o najwyższej jakości, a mikroelementy występują w formie łatwo przyswajalnych kompleksów, czy to chelatów, czy to lignosulfonianów.
Warunkiem wysokiej przyswajalności nawozów przez rośliny, jest ich pełna rozpuszczalność. Wiodącą kategorią produktów, w gamie nawozów FoliQ są nawozy zawiesinowe.  Półpłynna forma pozwala na maksymalną koncentrację  substancji odżywczych w litrze.

 
Z wartością dodaną
 
Terminy agrotechniczne wymuszają często podawanie nawozów dolistnych wraz z innymi produktami pestycydowymi. Przy tak skomplikowanych kombinacjach, konieczne jest stosowanie nawozów najwyższej jakości, tak aby aplikowana mieszanina była możliwie najskuteczniejsza, a zarazem bezpieczna dla roślin. Nawozy FoliQ podczas procesu produkcyjnego wzbogacane zostają o szereg adiuwantów, które nie tylko pozwalają na dobrą mieszalność ale również podnoszą skuteczność całego zabiegu. Wraz z nawozem FoliQ wnosimy do mieszaniny substancje, które stabilizują odczyn roztworu w zbiorniku oraz poprawiają właściwości fizykochemiczne kropli padającej na liść.


 
Zaczerpnięte z natury

Mając na uwadze fakt, iż produkty pochodzenia naturalnego są doskonałym wsparciem w odżywianiu roślin Agrii wprowadziło na rynek specjalistyczne  nawozy FoliQ z linii X. Cechą wyróżniającą tych produktów są zastosowane lignosulfoniay, które są naturalnym czynnikiem kompleksującym sole nawozowe, nie obciążając środowiska naturalnego.  Są one pochodną naturalnych substancji, lignin, które w dużej mierze wchodzą w skład każdej rośliny. Taka kombinacja sprawia, że roślina błyskawicznie „wtłacza” podane składniki odżywcze, w swój metabolizm.


 
Coś więcej niż nawożenie
 
Podczas sezonu wegetacyjnego, rośliny zostają dotknięte przez  wiele czynników stresogennych. Wsparciem są nawozy o właściwościach stymulujących wzrost. Warto również, wykorzystać nawozy zawierające znane substancje, przyspieszające wegetację, takie jak wyciągi z alg czy koncentraty aminokwasów roślinnych. W portfolio nawozów dolistnych FoliQ  dostępne są  także produkty o takich właściwościach. Wśród nich można wskazać algowy FoliQ Ascovigor, oparty na aminokwasach roślinnych FoliQ Aminvigor oraz FoliQ Amical. Ostatni z nich wzbogacony jest również o wapń, który jest pierwiastkiem niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu. Gama organiczno-mineralnych nawozów FoliQ, to również doskonałe rozwiązanie przy regeneracji roślin uszkodzonych przez herbicydy i regulatory wzrostu. O skuteczności i bezpieczeństwie ich stosowania stanowi również fakt, że zostały one wpisane przez IUNG na listę produktów polecanych do stosowania w rolnictwie ekologicznym.


 
Po więcej informacji o nawozach dolistnych Agrii zapraszamy TUTAJ.

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. maj 2024 14:53