StoryEditor

Zrównoważone nawożenie i stymulacja roślin

O obecnej sytuacji w rolnictwie, a także zainteresowaniem nowoczesnymi rozwiązaniami i nawożeniem dolistnym z prezes Timac Agro, Agatą Stolarską, rozmawiał Karol Bujoczek, redaktor naczelny top agrar Polska.
24.05.2024., 10:30h

Nowoczesne nawożenie roślin

Karol Bujoczek: Jak ocenia pani obecną sytuację w rolnictwie i zainteresowanie nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie nawożenia roślin?

Agata Stolarska: Sytuacja wygląda całkiem dobrze, uprawy rolnicze dobrze przezimowały, choć uprawy sadownicze mocno ucierpiały z powodu przymrozków. Mimo trudnej sytuacji w czasie protestów rolniczych i czarnego PR wokół Zielonego Ładu, rynek jest dobry. Mamy stałe grono rolników, którzy szukają nowoczesnych rozwiązań, pozwalających uzyskać wysoką produkcję bez zubożenia zasobów glebowych.

image
FOTO: Bujoczek

K.B.: Jaka grupa produktów cieszy się nieustannie zainteresowaniem?

A.S.: Spośród nawozów granulowanych z naszymi kompleksami biostymulującymi coraz większym zainteresowaniem cieszy się Physactiv+1, wpływający na regenerację gleby, preparaty zawierające kompleksy stymulujące mikoryzę oraz rozwój systemu korzeniowego. Kolejna grupa to nawozy zawierają...

Pozostało 82% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Karol Bujoczek
Autor Artykułu:Karol Bujoczek Redaktor naczelny top agrar Polska
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. czerwiec 2024 21:48