StoryEditor

Seria ciągników kompaktowych New Holland Boomer Stage V

Od 2021 w ofercie handlowej New Holland znajduje się już nowa, zmodernizowana seria ciągników Boomer Stage V. Seria lekkich, zwrotnych ciągników kompaktowych składająca się z 7 modeli o mocy od 24 do 57 KM, podzielone na 3 klasy gabarytowe. Najmocniejszy obecnie model posiada aż 57 KM i z łatwością potrafi sprostać najbardziej wymagającym zadaniom dla tego typu maszyn: koszenie, transport, prace uprawowe lub komunalne. 
08.07.2021., 21:07h

Oferta asortymentowa serii Boomer Stage V

Modele Boomer 25 C Boomer 25 Boomer 35 Boomer 40 Boomer 45 Boomer 50 Boomer 55
Klasa 0,5 1 2 2 3 3 3
KM 24 24 35 40 47 52 57
Wersja ROPS ROPS ROPS/ Kabina ROPS/ Kabina ROPS/ Kabina ROPS/ Kabina ROPS/ Kabina

Zawieszenie i układ napędowy

Przednia oś z napędem 4WD. Zwolnice planetarne tylnego mostu. Załączanie przedniego napędu jak i blokady odbywa się za pomocą mechanicznych dźwigni. Tym co zasługuje na szczególną uwagę jest promień zawracania nie przekraczający 3,1 m. Wszystkie te rozwiązania wpływają korzystnie na:

zwrotność podczas manewrowania
wygodę pracy na małych obszarach, wąskich obejściach, w międzyrzędziach
szybkość pokonywania uwroci 
stabilność i przyczepność poruszania się na nierównym, pagórkowatym terenie
bezpieczeństwo pracy   


Dostępne są dwa typy przekładni napędowych:

Mechaniczna przekładnia 16 x 16 z rewersem kierunku jazdy przód/tył umieszczonym po lewej stronie kierownicy oraz dostępną opcją biegów pełzających. Przekładnia jest synchronizowana, co znacząco poprawia komfort zmiany biegów podczas jazdy.

Hydrostatyczna przekładnia HST z 3 zakresami pracy, która pozwala na precyzyjną i płynna pracę w przód i w tył. Steruje się nią za pomocą dwóch pedałów: naciśnięcie jednego powoduje ruch ciągnika do przodu, drugiego do tyłu. Rozwiązanie to wpisuje się w koncepcję maksymalnie uproszczonej, intuicyjnej obsługi, której przyświeca hasło „jump and drive”, czyli „wskakuj i jedź”. Modele z przekładnią hydrostatyczną dostępne są teraz z funkcją EZ Speed, która koordynuje  hydrostatyczny pedał jazdy do przodu z prędkością silnika, co przekłada się na większą  wydajność i wszechstronność. Gdy operator aktywuje tę funkcję, a przepustnica ręczna znajduje  się w dolnym położeniu, silnik przyśpiesza po naciśnięciu pedału gazu. Zapewnia to  właściwą prędkość obrotową silnika oraz dostępność odpowiedniej prędkości jazdy, zawsze  wtedy, gdy jest to konieczne. Funkcja ta jest bardzo przydatna w zastosowaniach, w których  przykładowo operator chce utrzymać niski poziom hałasu po zatrzymaniu ciągnika oraz  zwiększyć prędkość obrotową silnika tylko wtedy, gdy ciągnik zacznie się przemieszczać.  Silnik

Zastosowany silnik to jednostka 3-cylindrowa spełniająca już najnowszą normę emisji spalin Stage V. W najmocniejszym modelu Boomer 55 moc wynosi aż 57 KM. Maksymalny moment obrotowy uzyskiwany jest już od 1600 obr/min, co oznacza że: 

ciągnik przy takich obrotach uzyskuje pełne możliwości uciągu
silnik jest elastyczny
przy nagłym spadku obrotów maszyna nie zgaśnie
mamy niskie zużycie paliwaNowa kabina w dwóch seriach klasy 2 i 3 zapewnia najwyższy komfort

Wszystkie modele klasy 2 i 3 dostępne są teraz z wyróżniającą się wysokim komfortem kabiną  Boomer Suite™. Kabina ma nowoczesny wygląd, ergonomicznie zaprojektowane wnętrze i zapewnia dobrą widoczność dookoła maszyny. Odnowiona deska rozdzielcza wyposażona jest w nowy, umieszczony na tablicy przyrządów  prędkościomierz LCD, który ułatwia wykonywanie operacji. Dodatkowo panoramiczne szyby, wąskie słupki konstrukcyjne, szerokokątne lusterka poprawiają bezpieczeństwo pracy operatora i osób znajdujących się w bezpośrednim otoczeniu ciągnika. Warto dodać, że takie wyposażenie jak klimatyzacja jest standardowym wyposażeniem. Pomimo niewielkich gabarytów ciągnika kabina zapewnia wystarczającą przestrzeń na swobodne wykonywanie wszystkich czynności podczas pracy, nawet większym osobom.  Usytuowane blisko operatora: panel sterujący hydrauliką ciągnika, dźwignie od podnośnika, rewers kierunku jazdy sprawiają że:

obsługa ciągnika jest intuicyjna 
nie wymaga odrywania uwagi operatora od prowadzenia maszyny.Wszystkie te elementy wpływają na wszechstronność zastosowań i szeroką możliwość wykorzystania w różnego rodzaju pracach sadowniczo - ogrodniczych. Zastosowane rozwiązania dają wymierne korzyści użytkownikom. Ponadto serię ciągników New Holland Boomer charakteryzuje:

szeroka sieć dystrybucji na terenie całego kraju, poprzez profesjonalną sieć dealerską z zapleczem handlowym i serwisowym. 
Ekonomika użytkowania:
o sprawdzone mechaniczne rozwiązania nie sprawiają kłopotu podczas eksploatacji maszyny
o okresy pracy między przeglądami serwisowymi wynoszą do 300 godzin 
o fabryczna gwarancja producenta to 24 msc
o cena za kompletnie przygotowany ciągnik do pracy z klimatyzacją zaczyna się już od 102 800,00 zł netto za model Boomer 50 Stage V


Więcej informacji znajdziesz na: 
https://agriculture.newholland.com/eu/pl-pl/o-nas/zakupy-i-uslugi/przed-zakupem/oferty-specjalne-i-promocje/boomer-50
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 12:31