StoryEditor

Jest już 441 przypadków ASF u dzików

Są kolejne przypadki afrykańskiego pomoru świń u dzików. W sumie jest ich już 441. 
17.08.2017., 13:08h
Główny Lekarz Weterynarii potwierdził cztery przypadki ASF u dzików na terenie Polski. Jak widać choroba nadal nie została opanowana. Gdzie pojawiły się kolejne chore dziki?
 

  • 438 przypadek to zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Kaliłów (gmina Biała Podlaska, powiat bialski, województwo lubelskie), w odległości ok. 15 km od granicy polsko - białoruskiej. Chorobę potwierdziły badania z 10 sierpnia 2017 r.


  • 439 przypadek to zwłoki trzech dzików znalezione w pobliżu miejscowości Zaświatycze (gmina Hanna, powiat włodawski, województwo lubelskie), w odległości ok. 4 km od granicy polsko - białoruskiej. Wyniki otrzymane 10 sierpnia potwierdziły ASF.


  • 440 przypadek to zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Międzyrzec Podlaski (gmina Międzyrzec Podlaski, powiat bialski, województwo lubelskie), w odległości ok. 38 km od granicy polsko - białoruskiej. Chorobę potwierdziły badania z 11 sierpnia.


  • 441 przypadek to dzik odstrzelony w pobliżu miejscowości Woroszyły (gmina Wasilków, powiat białostocki, województwo podlaskie), w odległości ok. 43 km od granicy polsko - białoruskiej. Badania z 14 sierpnia potwierdziły chorobę.
Zwłoki dzików zostały unieszkodliwione pod nadzorem właściwych powiatowych lekarzy weterynarii.   al

Czytaj także:

Kolejne ogniska ASF w chlewniach na Lubelszczyźnie
Infolinia służb weterynaryjnych w związku z ASF
Aneta Lewandowska
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska Redaktorka portalu topagrar.com, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli zwierząt
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 08:41