StoryEditor

Ceny bydła jeszcze w górę

W tym tygodniu kolejne ubojnie podwyższyły ceny skupu bydła. Wiele z nich narzeka na brak zwierząt i nadal ma problemy ze zdobyciem krów.
10.06.2015., 14:06h

Kolejny tydzień utrzymuje się niższa podaż zwierząt. W rejonach, gdzie ubojni jest sporo, skupujący narzekają na problemy ze zdobyciem zwierząt. Nadal brakuje krów w skupie, bo hodowcy do maksimum ograniczają brakowanie – część zakładów mleczarskich pobiera już zaliczki na poczet kary, więc cenny jest każdy litr odstawionego mleka.

Od początku lipca cena  zacznie najprawdopodobniej spadać. Ma to związek z dopłatami do bydła i koniecznością utrzymania zwierząt w gospodarstwie do końca czerwca. Rolnicy będą też potrzebowali pieniędzy na zapłacenie czerwcowych usług. Warto przekalkulować czy mimo dopłat, nie warto sprzedać zwierząt już dziś – zysk może być wyższy niż dopłata.


Z  naszej redakcyjnej sondy wynika, że obecnie najwyższa cena za byki w wadze poubojowej to 13,00 zł netto/kg, a najniższa to 11,70 zł netto/kg. W wadze żywej za byki ubojnie płacą maksymalnie 7,50 zł netto/kg, a minimalnie 6,40 zł. netto/kg.  mwie

Aktualne ceny skupu bydła w kraju - sonda cenowa portalu topagrar.pl.

Fot. M. Wieczorek

Mira Wieczorek
Autor Artykułu:Mira Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. grudzień 2023 23:28