StoryEditor

Czesi zniosą kontrole polskiej wołowiny!

W Brukseli spotkali się dziś ministrowie rolnictwa krajów członkowskich UE na posiedzeniu Rady AGRIFISH. Polski minister Jan Krzysztof Ardanowski miał więc okazję by porozmawiać osobiście z czeskim ministrem Mirosłavem Tomanem o restrykcjach jakie jego kraj wprowadził wobec polskiej wołowiny.
18.03.2019., 17:03h

Ostatnio na linii Polska-Czechy stosunki resortów rolnictwa były bardzo chłodne. Dziś jednak ministrowie Toman i Ardanowski odbyli trójstronne spotkanie z udziałem unijnego komisarza ds. bezpieczeństwa żywności Vytenisa Andriukaitisa. W wyniku przeprowadzonych rozmów ustalono, że Polska dostarczy do 25 marca br. zaktualizowaną informację o wykonaniu rekomendowanych wcześniej przez Komisję Europejską działań. Natomiast Czesi niezwłocznie po uzyskaniu tej informacji zniosą wszystkie restrykcje zastosowane wobec Polski w zakresie kontrolowania importowanej z Polski wołowiny.

Przypomnijmy, że miesiąc temu Czesi poinformowali o znalezieniu 700 kilogramów polskiej wołowiny z bakteriami salmonelli i wprowadzili wzmożone kontrole polskiej żywności na granicach. Nasi południowi sąsiedzi krytykowali także Polskę za wykrycie nielegalnego uboju bydła pourazowego w ubojni k. Ostrowi Mazowieckiej. Tymczasem  Inspektorzy Państwowej Administracji Weterynaryjnej (JSB), we współpracy z policją Republiki Czeskiej i administracją celną Republiki Czeskiej, wykryli nielegalny zakład uboju bydła i rozbioru mięsa w Bohdalice w Pradze. Na miejscu znaleziono prawie 1200 kg wołowiny bez dokumentacji pochodzenia i bez oznakowania.

Źródło/Fot: J.K. Ardanowski/Twitter
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 21:17