StoryEditor

Największy przetwórca mleka w USA ogłosił upadłość

Firma Dean Foods zgłosiła wniosek sądowy o upadłość. Pochodzący z Dallas przetwórca rozmawia również na temat ewentualnej sprzedaży. Dean Foods przyznaje, że jego problemy wynikają przede wszystkim ze spadku konsumpcji mleka oraz wzroście popularności wyrobów marek własnych. 
13.11.2019., 08:11h
O sprawie pisze portal internetowy telewizji CNBC. Firma skorzystała ze szczególnych zapisów amerykańskiego prawa upadłościowego, które pozwolą jej nadal prowadzić działalność i zająć się spłacaniem zadłużenia. Na poczet tego Dean Foods zabezpieczył już 850 mln dolarów. Ponadto cały czas toczą się rozmowy dotyczące przejęcia aktywów firmy. Ich nabywcą może zostać firma Dairy Farmers of America.

Dean Food boryka się z problemami ponieważ, jak sam podkreśla, coraz większa liczba konsumentów sięga po produkty zastępujące mleko, produkty roślinne lub kupuje produkty marki własnej. Według danych Departamentu Rolnictwa USA konsumpcja płynnego mleka na jednego mieszkańca w Ameryce spadła o 26 proc. w ciągu ostatnich dwóch dekad.

Firma znalazła się w kłopotach również dlatego, że krajowi producenci mleka mają trudności z dostosowaniem się do zmieniającego się rynku mleka. Spadające ceny przetworów mlecznych, zawirowania handlowe i niedobór siły roboczej mocno dotknęły rolników.

Swoje zrobiły też sieci handlowe. Sieć Walmart zaczęła przetwarzać własne mleko w 2017 roku. Decyzja detalisty spowodowała, że Dean Foods...
Pozostało 16% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. luty 2024 12:34