StoryEditor

Podatek Bielmleku umorzy Bielsk Podlaski?

W związku z trudną sytuacją finansową mleczarni, SM Bielmlek zwrócił się do rady miasta o umorzenie podatku od nieruchomości za 2020 r., które wynosi blisko 1 mln zł. 
26.08.2020., 10:08h
Jak informuje portal bielsk.eu Piotr Żukowski wiceprezes Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek zwrócił się do władz miasta Bielska Podlaskiego o umorzenie podatku od nieruchomości. Obecnie w firmie jest postępowanie naprawcze. 

– Zawsze płaciliśmy na czas, ale obecnie znaleźliśmy się w trudnej sytuacji. Częściowo z naszej winy, częściowo na skutek działalności sił zewnętrznych, które chcą nas wyeliminować z rynku. Od marca mamy postępowanie naprawcze, a firmą z ramienia sądu zarządza mec. Alina Sobolewska, dlatego prosimy władze miasta o pochylenie się nad naszą prośbą. Uważam, że kolejny rok pozwoli stanąć nam na nogi – mówił Żukowski podczas sesji rady miejskiej. Obecnie dług mleczarni wynosi około 160 mln zł, są to głównie pożyczki i kredyty. 

Jednak zdaniem burmistrza Bielska na obecną chwilę umorzenie jest niemożliwe, przede wszystkim w odniesieniu do najbliższych miesięcy 2020 r. Brane są jednak pod uwagę warianty rozłożenia płatności na raty lub przesunięcie terminu zapłaty. 

oprac. dkol na podst. bielsk.eu
fot. Kolasiński
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
07. grudzień 2023 15:38