StoryEditor

Polmlek chce przejąć PHU Jagr

Do UOKiK wpłynął wniosek o przejęcie kontroli przez Polmlek Grudziądz sp. z o.o. z siedzibą w Grudziądzu nad PHU Jagr sp. z o.o. z siedzibą w Warlubiu.
26.04.2022., 09:04h

Jak podaje wnioskodawca Polmlek w wyjaśnieniu celu koncentracji podmiotów, że zamierzona koncentracja polega na przejęciu kontroli nad zakładem Jagr Sp. z o.o. To już kolejny zakład, który zamierza przejąć mleczarnia. Niedawno udało się poszerzyć portfolio firmy o produkty CEKO, producenta serów. Teraz Polmlek chce zyskać dodatkowo dużego producenta tłuszczów - masła, smalcu i margaryny.

UOKiK na podstawie informacji przekazanych przez Polmlek Grudziądz podaje, że firma specjalizuje się w przetwórstwie mleka, masła, śmietany, a także wyrobów seropodobnych. Polmlek Grudziądz prowadzi działalność w prawie całej Polsce. Z kolei firma Jagr działa w sektorze mleczarskim i jej działalność koncentruje się głównie na przetwórstwie śmietany i tłuszczów oraz produkcji masła.

Głównymi produktami wytwarzanymi w zakładach produkcyjnych należących do Jagr są: masło, margaryna i smalec. Jagr prowadzi działalność w przeważającym zakresie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Oprac. dkol na podst. UOKiK

Fot.  Envato Elements         

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 10:17