StoryEditor

Rolmlecz i Lacpol trafią w ręce Polmleku

Prezes UOKIK  podjął decyzję o przejęciu firmy Rolmlecz i Lacpol przez Polmlek. Według niego nic nie stoi na przeszkodzie koncentracji. 
23.07.2019., 09:07h

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego wszczętego na wniosek Polmlek sp. z o.o. UOKiK wydał zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na przejęciu przez Polmlek sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie kontroli nad Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Usługowym „Rolmlecz” sp. z o.o. z siedzibą w Węgrowie oraz Przedsiębiorstwem Handlu Zagranicznego Spółdzielni Mleczarskich „Lacpol” sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

10 maja br. do UOKIKu wpłynęło zgłoszenie koncentracji. UOKiK podjął tę decyzję, ponieważ spełniono wszystkie wymagania dotyczące koncentracji. Obecnie w skład Grupy Polmlek wchodzą także Fortuna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie , Serwar sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Mleko sp. z o.o. z siedzibą w Lipsku, Mleczarnia Gościno sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Polmlek Raciąż sp. z o.o. z siedzibą w Raciążu, Zakład Mleczarski Polmlek Mława sp. z o.o. z siedzibą w Mławie, Spółdzielnia
  Mleczarska Polmlek Maćkowy w likwidacji z siedzibą w Gdańsku, Zamek Giżycki sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. 

Grupa Polmlek głównie zajmuje się produkcją i sprzedażą wyrobów mleczarskich (przetworzone mleko płynne, śmieta...
Pozostało 70% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 09:17