StoryEditor

Wołowina – ceny dobre, ale mogą spaść

Kosmetyczne podwyżki na święta i na tym koniec – od dwóch tygodni ceny wołowiny ani drgną. To wynik zrównanej podaży i popytu. Co będzie dalej?
13.04.2018., 15:04h
Od dwóch tygodni mamy nieco większy popyt – zwiększone zapotrzebowanie płynie zarówno z krajów Unii, jak i z państw, do których eksportujemy wołowinę z bydła ubitego rytualnie, ale i większą podaż. Wszystko się wyrównuje, więc i zakłady trzymają cenę.
– Zapotrzebowanie z Europy jest w miarę stałe, dlatego przez ostatnie dwa miesiące nie było znaczących ruchów w cenie – poinformowali nas skupujący. Wiosną zazwyczaj popyt nieco rośnie, by potem spaść w miesiącach wakacyjnych.

W kolejnym tygodniu cena może nieco spaść – w kliku zakładach usłyszeliśmy, że mają mniejsze zamówienia eksportowe na przyszły tydzień, ale i podaż może być mniejsza – na dobre ruszyły prace polowe, a wyjątkowo przyjazna aura powoduje, że na wiele terenów niedostępnych jeszcze zwykle o tej porze roku można już wjechać maszynami.

Wciąż nie widać zwiększonej podaży krów – część mleczarni znacząco obniżyło ceny (nawet poniżej 1,20 zł/l),  ale wciąż jest wiele takich, gdzie cena mleka utrzymuje się na dość dobrym poziomie (1,50 zł/l, a nawet więcej).

Byki wysokoZ przeprowadzonej przez „top agrar Polska” sondy cenowej wynika, ż...
Pozostało 37% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Mira Wieczorek
Autor Artykułu:Mira Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 08:38