Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

ASF: mamy pomór w dużej chlewni?!

Obrazek

Nawet kilka tysięcy świń może znajdować się w chlewni, w której podejrzewa się wystąpienie afrykańskiego pomoru świń.

Anna Kurek6 czerwca 2018, 15:01
Afrykański pomór świń nie odpuszcza. Ponownie wkracza do chlewni. Tym jednak razem docierające do nas informacje są naprawdę niepokojące. Ognisko nie dotyczy bowiem pojedynczych zwierząt utrzymywanych w przydomowych zagrodach, a dużej, profesjonalnej fermy trzody chlewnej. Jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja, tym razem wirus ASF zaatakował na Podlasiu, w powiecie bielskim. W chlewni, w której podejrzewa się wystąpienie wirusa afrykańskiego pomoru świń może być utrzymywanych nawet 5 tysięcy świń. 

Jeżeli informacje potwierdzą się będzie to już 113 ognisko afrykańskiego pomoru świń

Przypomnijmy, że dotychczas stwierdzono wirusa ASF u dzikich zwierząt aż 2197 razy. 

Będziemy na bieżąco informować Państwa o tej sprawie.

Czytaj także:
Więcej pieniędzy dla poszkodowanych przez ASF


Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)