StoryEditor

Pryszczyca atakuje świnie!

Światowa Organizacja Zdrowia OIE opublikowała dwa raporty potwierdzające obecność wirusa pryszczycy u trzody chlewnej. Choroba zaatakowała w sumie ponad  4 tysiące świń w dwóch gospodarstwach. 
20.04.2018., 12:04h
Podczas kiedy afrykański pomór świń (ASF) spędza sen z powiek producentom świń w Europie w Azji wybucha kolejna niebezpieczna choroba trzody chlewnej. Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt (OIE) opublikowała dwa raporty stwierdzające obecność wirusa pryszczycy w dwóch gospodarstwach w Korei Południowej. W stadach zlokalizowanych w północnej części kraju utrzymywanych było w sumie 1059 i 3000 świń.

Procedury, podobnie jak w przypadku każdej innej zwalczanej z urzędu i bardzo zaraźliwej choroby zwierząt gospodarskich, objęły radykalne środki zapobiegawcze. W kraju  ograniczono przemieszczanie zwierząt, wprowadzono szczepienie oraz nadzór wewnątrz i na zewnątrz obszarów objętych restrykcjami wynikającymi z wystąpienia ognisk pryszczycy u świń. Ponadto oficjalnie zniszczono wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego, tusze, produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego i odpady z produkcji z tamtych terenów.  aku


Anna Kurek
Autor Artykułu:Anna Kurek

redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. maj 2024 18:47