Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Rynek wieprzowiny: nadwyżki w Europie i mniejszy eksport do Chin

Dramatyczna sytuacja na ryku wieprzowiny dotyka nie tylko producentów świń w Polsce, ale całej Europie. O bieżących problemach i prognozach na przyszłość dla top agrar Polska mówi przedstawiciel duńskiej branży mięsnej Knud Buhl.

Paulina Janusz-Twardowska13 października 2021, 14:59

Ze względu na zmniejszone zapotrzebowanie Chin na wieprzowinę na europejskim rynku pozostaje o 5% więcej mięsa niż jeszcze na początku 2021 r. To powoduje ogromną presję na ceny mięsa i żywca, czego zdaniem Knuda Buhla z Danske Slagterier będziemy jeszcze doświadczać w najbliższych miesiącach.

Odbicie od dna ma nastąpić nie tylko z powodu prognozowanego wyższego popytu w Kraju Środka, ale także zmniejszającego się pogłowia loch w Europie, a zwłaszcza w Niemczech.

Jednak zanim to będzie miało miejsce przed nami trudne  czasy - jak będzie wyglądać sytuacja w najbliższym czasie i jak z kryzysem radzą sobie duńscy producenci świń.

Obejrzyj wywiad z Knudem Buhlem, przedstawicielem Danske Slagterier.Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)