StoryEditor

Agritechnica 2019: zawieszany rozsiewacz pneumatyczny Rauch Aero

Jedną z nowości na stoisku Rauch jest zawieszany pneumatyczny rozsiewacz Areo 32.1 wyposażony w belkę roboczą o szerokości 30 m. 
14.11.2019., 16:11h
Historia lubi się powtarzać. Przed laty oferowane były, co prawda przez innych producentów, zawieszane rozsiewacze pneumatyczne, które skutecznie zostały wyparte prze maszyny tarczowe. Rauch ze swoim nowym rozsiewaczem Aero 32.1 powraca do tego segmentu maszyn. Pneumatyczny wysiew nawozu Rauch realizuje obecnie w zaczepianych maszynach Aero GT.

Rozsiewacze pneumatyczne wyróżniają się w porównaniu z tradycyjnymi maszynami tarczowymi znacznie większą dokładnością wysiewu na całej szerokości roboczej. Powód jest prosty: na granule wydostające się z dyfuzorów rozmieszczonych regularnie na całej szerokości belki wydostaje się nawóz, który w minimalny sposób poddawany jest niepożądanemu znoszeniu przez wiatr.

Rauch informuje, że nowy zawieszany rozsiewacz trafi na rynek w roku 2021. W wersji podstawowej zbiornik rozsiewacza będzie miał pojemność 2000 l. Montując nadstawki można ją zwiększyć do 3200 l. Producent informuje, że zawieszany Aero oferowany będzie z belkami o szerokości 18, 21, 24, 27 i 30 m. W standardowej wersji nawóz dozowany będzie przez 4 hydraulicznie napędzane aparaty wysiewające. Przy współpracy z GPS każdy rozsiewacz Aero wyposażony będzie w Section Control z 4 sekcjami roboczymi. W wyposażeniu opcjonalnym dostępny będzie system dozowania nawozu MultiRate z 24 elektrycznie napędzanymi aparatami dozującymi. Dzięki temu maszyna będzie miała aż 24 sekcje, co pozwoli bardzo precyzyjnie dozować nawóz na polach o nieregularnych kształtach. Rauch informuje, że Aero umożliwia precyzyjny wysiew nawozu nawet kiepskiej jakości z prędkością powyżej 15 km/h. 
Standardowym wyposażeniem wszystkich rozsiewaczy Aero będzie ISOBUS. W opcji oferowany będzie Distance Control, czyli układ odpowiedzialny za precyzyjne prowadzenie belki nad łanem. Takie rozwiązania są powszechnie stosowane w opryskiwaczach. 
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
13. czerwiec 2024 12:03