StoryEditor

Agritechnica 2019: Inteligentny system oświetlenia roboczego

Inteligentny system oświetlenia roboczego i czujnik radarowy wykrywający obiekty otaczające naszą maszynę to nowości firmy Hella zaprezentowane na targach Agritechnica 2019. Producent poinformował o nich na specjalnej konferencji dla dziennikarzy.
13.11.2019., 21:11h

Nowy system oświetlenia umożliwia niezależne sterowanie każdym reflektorem roboczym i każdą pojedynczą diodą LED. Co ważne można teraz indywidualnie zająć się konkretnymi sytuacjami w pracy bez potrzeby wprowadzania przez klienta nowych wiązek przewodów lub ich modyfikacji. W praktyce oznacza to znaczny wzrost bezpieczeństwa, a także większy komfort dla operatora maszyny.System Hella komunikuje się z istniejącym interfejsem użytkownika maszyny za pomocą magistrali CAN lub LIN-BUS i przesyła polecenia do reflektorów roboczych Hella. W połączeniu z rozpoznawaniem obiektów światło można wykorzystać do specyficznej reakcji na wykryte osoby lub przedmioty. Dzięki kamerze z funkcją śledzenia wzroku zawsze można optymalnie i automatycznie dopasować światło do kierowcy, kierując się kierunkiem patrzenia. „Linia wzroku” jest wtedy zawsze w pełni oświetlona, ​​a reszta pola widzenia jest przyciemniona. Zużycie energii można również znacznie zmniejszyć, wykorzystując zasoby oświetleniowe zgodnie z zapotrzebowaniem.

agritechnica_2019_hella_hanower

Inną nowością dla użytkowników maszyn rolniczych od firmy Hella są czujniki radarowe wykrywające obiekty w zakres...

Pozostało 33% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. luty 2024 09:21