StoryEditor

Claas wspiera szkoły

Od września br. w szkołach średnich pojawia się nowy zawód - technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.
17.09.2016., 13:09h

Coraz popularniejsze rozwiązania rolnictwa precyzyjnego stosowane w gospodarstwach rolnych powodują, że również kadra nauczycielska zaczęła podążać za nowym trendem. To szansa dla uczniów kończących ten profil kształcenia, gdyż dzięki temu będzie im łatwiej znaleźć pracę w dużym gospodarstwie lub u przedstawiciela handlowego, stosującego systemy precyzyjnego rolnictwa. Oczywiście zwiększy to również świadomość i wiedzę w środowisku na temat takich rozwiązań.

Podczas dożynek w siedzibie firmy w Niepruszewie podpisano list intencyjny między Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem i spółką Claas Polska. Porozumienie pozwoli na rozwój CKZ w zakresie szeroko pojętego nowoczesnego rolnictwa. Głównym założeniem współpracy jest umożliwienie uczniom, kształcącym się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, nabywanie umiejętności obsługi, diagnostyki systemów precyzyjnego rolnictwa i maszyn rolniczych.

Claas zobowiązał się wspierać zespół nauczycieli CKZ w Wysokiem Mazowieckiem przy opracowywaniu i modyfikowaniu programu nauczania dla nowego zawodu oraz umożliwić doskonalenie umiejętności zawodowych nauczycieli w obszarze mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Firma będzie też wpierać merytorycznie szkołę, prowadząc szkolenia dla uczniów, udostępniać filmy oraz animacje, a także zapraszać na pokazy demonstracyjne maszyn. Istnieje również możliwość doposażenia laboratorium agrotroniki w rozwiązania oferowane przez Claasa.

CKZ w Wysokiem Mazowieckiem nie jest jedyną szkołą, zainteresowaną taką kooperacją. Wiele szkół o profilu rolniczym utrzymuje kontakt oraz wyraziło chęć nawiązania współpracy z Claasem w zakresie nowoczesnych technologii stosowanych w rolnictwie. Osobą, która zajmuje się koordynacją tych działań z ramienia spółki Claas Polska jest Barbara Raba.   Oprac. jjFot. Józefowicz

Jan Józefowicz
Autor Artykułu:Jan Józefowicz Ekspert z zakresu maszyn rolniczych, wieloletni redaktor czasopism dla rolników, w tym top agrar Polska i Profi Profesjonalna Technika Rolnicza
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
03. grudzień 2023 11:53