StoryEditor

Dwurzędowe sadzarki AVR Ceres 200

AVR wprowadza zmiany w sadzarkach Ceres. Niedawno pisaliśmy o nowym czterorzędowym modelu 440, modernizacji poddano także maszyny dwurzędowe.
03.07.2020., 22:07h

Sadzarki AVR Ceres 200 dostępne są w dwóch wersjach. Pierwsza z oznaczeniem 200M to sprzęt, w którym pasy z kubełkami napędzane są mechanicznie. Zbiornik na sadzeniaki jest sztywny, nie jest unoszony hydraulicznie, standardowo mieści 600 kg. Można zamówić wersję, która mieści 750 lub nawet 1300 kg. W opcjonalnym wyposażeniu dostępne są elektryczne otrząsacze, które zapobiegają podwójnemu nabieraniu (mechanicznie regulowane otrząsacze w standardzie). Ceres 200M dostępny jest także w wersji z podsiewaczem nawozów oraz formownicą redlin. W zależności od wersji można nią wysadzać ziemniaki w redlinach o szerokości 75 i 90 cm.

Znacznie więcej możliwości oferuje Ceres 200H. Maszyna ta wyróżnia się hydraulicznym napędem pasów. Jej wyposażenie obejmuje niemal wszystkie elementy, które dostępne są w większej maszynie Ceres 440. Jak informuje producent Ceres 200H to maszyna przygotowana dla rolników, którzy sadzą ziemniaki na zagonach, czyli na polach na których przeprowadzono mechaniczny zabieg odkamieniania. Ceres 200H wyróżnia się  kołami o dużej średnicy i znacznie większą pojemnością zbiornika na sadzeniaki. W największej wersji może pomieścić on aż 2000 kg sadzeniaków. Maszyna przystosowana jest do pracy z redlinami 75 lub 90 cm. Można ją także wyposażyć w formownicę. Maszyna wyposażona jest w ISOBUS, dostępne są dwa sterowniki o przekątnej dotykowego ekranu 5 lub 7 cali.

Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. maj 2024 03:33