StoryEditor

Kolejny sklep Powered by Kramp otwarty

Kolejny sklep techniczny z częściami zmiennymi Powered by Kramp został oficjalnie otwarty. Mowa o sklepie zlokalizowanym w Radymnie na Podkarpaciu. To pierwszy tego typu obiekt w tym regonie Polski.
10.07.2023., 12:07h
Z tygodnia na tydzień przybywa sklepów technicznych Powered by Kramp, jest ich już ponad 70 w różnych lokalizacjach. Kolejny taki obiekt otwarto oficjalnie 29 czerwca br. w Radymnie na Podkarpaciu. To pierwszy tego typu obiekt w tym regionie Polski. Właścicielami sklepu są Państwo Sylwia i Krzysztof Figiela
Zamiast Grene jest Powered by Kramp
- Sklep techniczny z częściami zamiennymi m.in. do maszyn rolniczych prowadzimy od 2 lat. Przed kilkoma laty chcieliśmy otworzyć sklep franczyzowy Grene, szukaliśmy lokalu do wynajmu, miesiące mijały i nie mogliśmy znaleźć nic odpowiedniego. Wtedy zapadła decyzja o kupnie działki i budowie sklepu od podstaw – mówi Krzysztof Figiela. Przedsiębiorca od lat działa w branży rolniczej, trzon jego działalności stanowi handel zbożem oraz usługi rolnicze.  
- Sprzedaż części do uzupełnienie naszej oferty dla naszych wieloletnich klientów. Poza tym dzięki sklepowi mamy bieżący i nieustanny kontakt z rolnikami, z codziennych rozmów poznajemy ich wszystkie problemy. Dzięki temu możemy jeszcze lepiej z nimi współpracować - mówi Figiela
Sprzedaż części od dwóch lat
Sklep w Radymnie funkcjonował od dwóch lat pod lokalną marką właścicieli. Od niedawna dołączył do sieci sklepów Powered by Kramp. Obiekt od początku budowany był na wzór marketu, gdzie większość towaru można obejrzeć na półkach. – To nowoczesny sklep, gdzie klient nie jest odsługiwany zza lady. Każdy może obejrzeć towar zanim go kupi, oczywiście pracownicy sklepu zawsze doradzą i pomogą w odpowiednim doborze części – mówi Sylwia Figiela.
Sala sprzedaży sklepu w Radymnie ma powierzchnię 350 m2. Dochodzi do tego jeszcze powierzchnia magazynowa, gdzie zakuwane są m.in. przewody hydrauliczne. Jak informują przedsiębiorcy klientami sklepu w większości są rolnicy, coraz więcej klientów stanowią lokalne firmy usługowe z różnych branż, firmy komunalne, świadczące usługi w lasach, budowlane i transportowe. – Jednym z powodów, który przemawiał za zacieśnieniem współpracy z Kramp jest cykl szkoleń dla naszych pracowników. Dzięki temu poszerzają swoją wiedzę i są coraz lepszymi fachowcami – mówi Krzysztof Figiela. 
Kramp chce się rozwijać na Podkarpaciu
W czasie oficjalnego otwarcia sklepu Jacek Gbur dyrektor zarządzający Kramp w Polsce zapowiedział, że Kramp chce się dynamicznie rozwijać w tym regionie Polski. Pierwszym krokiem jest zacieśnienie współpracy z Państwem Figiela i otwarcie sklepu Powered by Kramp. Dyrektor zarządzający zapowiedział, że w czerwcu 2024 roku w Mielcu, również na podkarpaciu zostanie otwarte drugie w Polsce Centrum Rolnicze Powered by Kramp. To obiekt, którego właścicielem będzie Kramp. W obiekcie znajdować się będzie nie tylko sklep z częściami zamiennymi. To obiekt przede wszystkim dla przyszłych partnerów biznesowych Kramp, którzy będą chcieli otworzyć swoje sklepy w sieci Powered by Kramp. W obiekcie naszpikowanym nowoczesną technologią m.in. elektronicznymi etykietami produktów na regałach zlokalizowane będzie przestrzeń dla Kramp Lab. To miejsce gdzie partnerzy biznesowi Kramp oraz ich pracownicy mogą testować jakość części i akcesoriów z oferty Kramp. W Centrum Rolniczym Powered by Kramp w Mielcu mieścić się będą także sale szkoleniowe, gdzie nowe umiejętności będą zdobywać m.in. pracownicy sklepów.
 
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
03. marzec 2024 04:43