StoryEditor

Ubezpieczenie maszyn rolniczych na żniwa i nie tylko. Dlaczego warto?

Polisa OC przyda się podczas zdarzeń na drodze, ale nie zagwarantuje pełnej ochrony maszyn rolniczych. Coraz więcej rolników sięga po pakiety, które pozwolą zwrócić koszty napraw, czy strat wskutek pożaru. Dlaczego warto ubezpieczyć sprzęt, szczególnie przed żniwami?
07.07.2023., 14:07h

Niebezpieczna praca na roli

W pracy, jaką wykonuje rolnik prawdopodobieństwo wystąpienia ryzyk, na które narażone są uprawy i sprzęt jest bardzo duże. Większość rolników, szczególnie dysponujących drogim sprzętem, woli spać spokojnie i wykupuje potrzebne ubezpieczenia. Standardowy roczny pakiet, obejmujący takie zdarzenia, jak kradzież maszyny, ogień, huragan, grad i inne zdarzenia losowe oraz szkody własne w pojeździe, szkody w szybach i ogumieniu oraz awarie spowodowane przedostaniem się do części pracującej maszyny ciała obcego, które uszkodzi tę część, dla ciągnika o wartości 600 tys. zł kosztuje rocznie ok. 3700 zł, a kombajnu do zboża o wartości 1 mln zł 8300 zł. Zdarzają się jednak tragedie, gdzie wartościowych maszyn jest w gospodarstwie sporo i nie są one ubezpieczone – mówi Elżbieta Maciejewska, agentka ubezpieczeniowa z Wielkopolski.

AgroCasco: na czym to polega?

AgroCasco chroni maszyny wykorzystywane do prowadzenia działalności rolniczej od szkód polegających na uszkodzeniu, zniszczeniu lub utracie w wyniku spalenia czy kradzieży. Ochrona świadczona jest w pełnym zakresie na terenie całego kraju, zarówno w czas...

Pozostało 86% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Krzysztof Gębski
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski

redaktor top agrar Polska w dziale "Technika".

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
16. kwiecień 2024 03:11