StoryEditor

Kubota w Europie od 50 lat. Gdzie firma produkuje maszyny rolnicze?

Kubota działa w Europie od 1974 r., od otwarcia pierwszego oddziału we Francji. Obok Azji i Ameryki Północnej Europa jest dla firmy jednym z najważniejszych rynków.
22.01.2024., 14:52h

Firmę założył w 1890 r. Gonshiro Kubota w japońskim mieście Osaka, skąd nastąpił rozwój sieci handlowej do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Holandii, Polski i Turcji.

Sprzęt rolniczy jest główną linią produktów marki Kubota, ale firma wytwarza również m.in. miejskie systemy filtracji wody i nawadniania, rurociągi, pokrycia dachowe, obudowy i podziemne zawory wielkogabarytowe.

Kubota zajmuje się produkcją szerokiego spektrum maszyn rolniczych z europejskimi korzeniami: w 2012 roku firma przejęła Kverneland Group, dzięki czemu rozwinęła się w sektorze rolniczym w Europie. Następnie Kubota przejęła Pulverizadores Fede i Gianni Ferrari.

Gdzie znajdują się kluczowe siedziby firmy?

W 2017 roku utworzono Kubota Holding Europe (KHE) i struktury, zbliżające firmę do europejskich nabywców, czyli Centrum Innowacji w Europie (ICE), które promuje koncepcję otwartego modelu innowacyjnego i przyspiesza rozwój nowych produktów. Centrum badawcze KRDE, ośrodek badawczo-rozwojowy z siedzibą we Francji, opracowujący nowe, wydajne i skuteczne modele ciągników. Dwa europejskie centra dystrybucji, NEDC w Alblasserdam (Holandia) i SEDC w Cavaillon (Francja) umożliwiając szybsze dostarczanie produktów.

Całość uzupełniają fabryki Kubota w Europie: Kubota Farm Machinery, fabryka ciągników założona na północy Francji w 2015 roku oraz Kubota Baumaschinen GmbH, fabryka maszyn budowlanych w Zweibrücken w Niemczech, założona w 1989 roku.

Jubileusz 50-lecia

 – Świętując 50-lecie Kubota w Europie, mam zaszczyt wyrazić uznanie dla wytrwałości i innowacyjności, które zdefiniowały naszą podróż. Jako prezes Kubota Holding Europe wyrażam moją głęboką wdzięczność naszemu oddanemu zespołowi i lojalnym klientom, dealerom, dystrybutorom i partnerom w regionie. Ten kamień milowy podkreśla nie tylko nasze dotychczasowe osiągnięcia, ale stanowi także zapowiedź kolejnych ekscytujących rozdziałów, które wspólnie napiszemy w nadchodzących latach. Tegoroczny jubileusz to podsumowanie 50 lat doskonałości i celebracja  tego, co przed nami – powiedział Yasukazu Kamada, prezes Kubota Holding Europe.

Kubota zatrudnia w Europie około 5000 pracowników, a liczba lokalnych partnerów handlowych obejmuje 1300 dealerów i dystrybutorów. Kubota ma oddziały w ponad 120 krajach oraz zatrudnia ponad 50 tys. pracowników w Ameryce Północnej, Europie i Azji. W 2022 r. firma osiągnęła przychody w wysokości 20,4 mld dolarów.

oprac. al na podst. info. pras.

Aneta Lewandowska
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska Redaktorka portalu topagrar.com, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli zwierząt
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
26. maj 2024 02:29