StoryEditor

Łatwe pojenie cieląt

Unijne dopłaty do zwierząt sprawiły, że zwłaszcza teraz jest duży popyt na cielęta. Jak ciepłe bułeczki schodzą nawet najmniejsze, 2-tygodniowe zwierzęta, które wymagają pojenia mlekiem.  
29.04.2016., 21:04h

Ułatwieniem codziennej pracy z młodymi cielakami jest automat do pojenia Lely Calm. W zależności od modelu urządzenie może być wyposażone w dwa lub 4 boksy i pozwala na obsługę od 60 do 120 sztuk. Lely Calm pozwala na odpój cieląt z wykorzystaniem preparatu melkozastępczego, mleka krowiego lub mieszaniny obu substratów. 

 

Wraz z automatem rolnik otrzymuje zestaw obroży z chipami, które zakłada się cielętom na szyję. Po numerze chipa zwierzę jest identyfikowane przez odpajalnię. Automat pozwala na podział cieląt na 4 grupy. Dla każdej z grupy ustawia się oddzielny program pojenia. Można ustawić ilość mleka jaka dana grupa ma pobierać. Dodatkowo reguluje się także stężenie preparatu mlekozastępczego. Producent oferuje także szereg ciekawych opcji wyposażenia, jak np. waga pozwalająca oceniać dzienne przyrosty zwierząt. pt

 

Pawel Twardowski
Autor Artykułu:Pawel Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
07. grudzień 2023 05:05