StoryEditor

Heron - największy opryskiwacz Unii

Opryskiwacz Heron przeznaczony jest głównie dla większych gospodarstw. Może być wyposażony w systemy rolnictwa precyzyjnego i pracować na szerokości do 30 m.
13.02.2024., 15:00h

Seria Heron to największe pod względem pojemności opryskiwacze w portfolio produktowym firmy Unia. Maszyny dostępne są ze zbiornikami na ciecz roboczą o pojemnościach 4200 lub 5000 litrów oraz belkami polowymi od 21 do 30 m.

Opryskiwacz Heron w standardzie wyposażony jest w komputer sterujący Radion, amortyzację pneumatyczną osi, niezależną belkę na równoległobocznym układzie zawieszenia, z możliwością redukcji do drugiej szerokości roboczej (z 24 na 18 m). Oprócz tego ma pojemny rozwadniacz o pojemności 60 litrów, oświetlenie nocne belki polowej (LED), koła 18,4 R38 czy hydrauliczną stopę podporową. Opryskiwacz dostępny jest z zaczepem, który można ustawić zarówno na sprzęg górny jak i dolny. Heron wyposażony jest w pompę membranowo-tłokową typu Poly 2300 o wydatku 300 l/min. Maksymalnie podniesie belkę na wysokość  2,3 m. 

image
FOTO:

Precyzyjny oprysk

Heron może zostać doposażony w systemy rolnictwa precyzyjnego. System ISOBUS umożliwia zastosowanie takich rozwiązań jak:

- V-System połączony z Dystans Control, które umożliwiają niezależną pracę lewej i prawej strony belki polowej (góra/dół) oraz pozwalają na automatyczne utrzymanie zadanej wysokości pracy od położenia łanu,

- GPS  z funkcją Section Control, dzięki czemu może nastąpić automatyczną włącznie i wyłącznie sekcji roboczych, a nawet pojedynczych rozpylaczy (EDS),

- system Dyna-Jet, który poprzez zawory elektromagnetyczne zamontowane na korpusach rozpylaczy, pozwala na niezależne kontrolowanie przepływu cieczy i rozmiaru kropli, a dodatkowo umożliwia na zmianę parametrów pracy (wielkość kropli) bez zmiany rozpylaczy, zastępując korpusy wielopozycyjne. Dyna-Jet za pośrednictwem jednego rozpylacza 08 może osiągnąć również rozmiary kropli jak jego odpowiedniki: 02, 03, 04, 05 i 06, a także umożliwia kompensację dawki na uwrociach.

Do pracy z opryskiwaczem potrzebny jest ciągnik co najmniej 100 KM.

Krzysztof Gębski
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski

redaktor top agrar Polska w dziale "Technika".

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. kwiecień 2024 08:04