StoryEditor

Prosta obsługa ekskluzywnego fotela Grammer

Jedną z nowości firmy Grammer na targach Agritechnica 2023 był w pełni elektryczny fotel MSG 297/2900, który w Hanowerze miał światową premierę. Fotel dostępny jest w opcji z krótkim lub długim oparciem i wyposażony jest w szereg rozwiązań zapewniających maksymalny komfort operatorowi.
05.02.2024., 11:00h

W nowym fotelu niemiecki producent chwali się elektryczną dziesięciostopniową regulacją siedziska, gdzie operator za pomocą jednego przycisku może ustawić m.in. wysokość siedzenia, pochylenie, wysunięcie fotela do przodu/do tyłu. Fotel ma funkcję pamięci, w której zapisane są indywidualne ustawienia operatora. Ustawia się je za naciśnięciem jednego przycisku. Dostępne są trzy pozycje pamięci. Poza tym fotel MSG 297/2900 ma kilkustopniowe podgrzewanie i wentylację. Technologia jest taka sama, jak w nowoczesnych samochodach. W ekskluzywnym fotelu nie mogło zabraknąć funkcji masażu. Dwupozycyjny system zapewnia masaż miednicy i odcinka lędźwiowego kręgosłupa, a masowanie wykonuje sześć rollerów.

image

Wszystkie przyciski do sterowania fotelem są łatwo dostępne i intuicyjne w obsłudze.

FOTO: firmowe

Amortyzacja według masy operatora

Kolejną funkcją zastosowaną w nowym fotelu Grammer jest automatyczne dopasowanie ciężaru, które reguluje amortyzację siedziska wg masy ciała operatora (funkcję można wyłączyć). Przydatną podczas pracy w polu opcją jest oparcie Dualmotion, górna jego część obraca się do tyłu, gdy rolnik odwraca głowę, aby spojrzeć na zaczepioną z tyłu maszynę. Fotel wyposażony jest też w zintegrowany system pasów z blokadą awaryjną, która zamyka się tylko w sytuacji awaryjnej.

image

Fotel posiada wentylacje, ogrzewanie i funkcję masażu.

FOTO: firmowe
Krzysztof Gębski
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski

redaktor top agrar Polska w dziale "Technika".

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. maj 2024 05:33