StoryEditor

Przedłużona gwarancja na maszyny rolnicze: dlaczego warto?

Rosnące koszty dosięgają nas z każdej strony. Nie inaczej jest z utrzymaniem i naprawami maszyn rolniczych. Sposobem na zabezpieczenie się przed kosztowanymi awariami sprzętu może być przedłużona gwarancja.
13.02.2024., 07:30h
Z tego artykułu dowiesz się:
  • Przedłużona gwarancja fabryczna: takie samo świadczenie
  • Bezpieczeństwo kosztuje
  • Service Plus od New Holland
  • John Deere PowerGard
  • Kubota Care
  • Gwarancja od ubezpieczyciela

Przedłużona ochrona gwarancyjna to nic nowego. Rolnicy korzystają z takiego świadczenia nie tylko w przypadku najważniejszych maszyn w gospodarstwie, które pracują najwięcej godzin. Oferta zakupu dodatkowej gwarancji do ciągników o niższej mocy, które pełnią rolę pomocniczych i kręcą w roku niewiele, np. 250 godzin może okazać się kusząca.

Korzyści płynących z przedłużonej gwarancji jest wiele. Najważniejsze z nich to zabezpieczenie się przed kosztami cały czas drożejących części zamiennych i robocizny mechaników. Przedłużona gwarancja to znane od samego początku koszty utrzymania maszyny. To ważne kryterium, zwłaszcza dla firm i dużych gospodarstw, gdzie koszty liczone są bardzo skrupulatnie.

Przedłużona gwarancja fabryczna: takie samo świadczenie

Przedłużona gwarancja fabryczna działa tak samo, jak standardowe świadczenie, które w zależności od marki i modelu maszyny wynosi najczęściej od 1 do 3 lat. Oczywiście, można spotkać się z ofertami gwarancji nawet na 7 lat lub dłużej, ale przed zakupem warto doczytać, czy wytłuszczone drukiem 7 lat obejmuje pełną ochronę na wszystkie podzespoły. Ważne, aby przedłużona gwarancja była świadczeniem producenta. Zapewniają oni, że w razie awarii ciągnik lub inna maszyna rolnicza będzie naprawiona z wykorzystaniem oryginalnych części i w autoryzowanym serwisie.

Bezpieczeństwo kosztuje

Pozostało 83% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
14. kwiecień 2024 04:51