StoryEditor

Niedługo nowa generacja traktorów Belarus

W Polsce najczęściej wybieranym modelem z naszej oferty był i jest Belarus 820 o mocy 81 KM, a także 90-konny Belarus 952.2. Te modele idealnie wpisują się w potrzeby małych i średnich gospodarstw – mówi Patrycja Beczyńska ze spółki MTZ Belarus.
23.05.2021., 17:05h

Oba modele różni skrzynia biegów. W modelu 952.2 jest synchronizowana z 14 biegami w przód i 4 w tył, a w mniejszym 820 nie. Tu do dyspozycji jest 18 przełożeń w przód i 4 w tył. Czerwone traktory mają metalową maskę, co jest dobrym rozwiązaniem np. przy pracy w lesie, a najczęściej doposażone są w ładowacz czołowy i/lub przedni TUZ.

Firma informuje, że zainteresowanie pozostałymi ciągnikami Belarus o większej mocy, do 158 KM (seria 1221 czy 1523) nie jest mniejsze.

– Klienci podkreślają, że największym atutem Belarusów są mechaniczne podzespoły, bez zbędnych elektronicznych udogodnień i atrakcyjna cena – dodaje. Za model 820 zapłacić trzeba 111 tys. zł brutto.

Belarus cieszy się największą popularnością w woj. mazowieckim, podlaskim, świętokrzyskim, zachodniopomorskim i lubelskim.

Od niespełna 1,5 roku z powodu pandemii trudniej o dobre wyniki sprzedażowe, ale w 2020 roku założony plan wykonaliśmy w całości – mówi Patrycja Beczyńska ze spółki MTZ Belarus. Cieszymy się, że od wielu lat marka Belarus jest doceniana przez polskich gospodarzy i tak liczne pokolenia, to dla nas duże wyróżnienie. Owocem naszej pracy była nagroda od Produ...

Pozostało 41% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. listopad 2023 00:50