Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Niezbędne wyposażenie magazynu zbożowego

21.04.2018

Drukuj

Niezbędne wyposażenie magazynu zbożowego

Artykuł dostępny

Jeśli chcemy mieć pewność, że jakość ziarna podczas składowania w magazynie nie pogorszy się, trzeba z nim należycie postępować. Ważne jest odpowiednie schłodzenie materiału oraz jego cykliczne mieszanie. O ile w baterii silosów płody można przesypywać ze zbiornika do zbiornika, o tyle w płaskich magazynach sprawa jest bardziej skomplikowana.
Dlatego wszyscy, którzy składują płody w płaskich magazynach mogą zapoznać się z ofertą firmy Inovagri.pl, która dostarcza rozwiązania pozwalające na obsługę ziarna składowanego w pryzmach marki Fontaine Solo.

r e k l a m aW celu szybkiego schłodzenia ziarna w pryzmie (zboża, rzepak) gwarantującego bezpieczne składowanie warto skorzystać z kominów wentylacyjnych Airstock.
W wersji stacjonarnej, nim wysypiemy ziarno, trzeba na posadzce magazynu rozmieścić w równych odstępach podstawy kominów. Same kominy mają budowę modułową, więc wraz ze wzrostem wysokości pryzmy można dokładać kolejne segmenty. Minimalna wysokość komina wraz z podstawą to 3,3 m, a maksymalna to aż 12 m. Pojedynczy moduł ma 1 m wysokości i wykonany jest z perforowanej blachy zabezpieczonej przed korozją warstwą cynku. Otwory są tak wykonane, że podczas pracy nie ma obaw o ich blokowanie ziarnem, co gwarantuje stały przepływ powietrza..

Polecany artykuł

Cykliczne mieszanie zboża w pryzmieNiezbędnym elementem układu są wentylatory, które wytwarzając podciśnienie wysysają ciepłe powietrze z pryzmy przez komin, co sprawia, że ziarno jest szybko schłodzone do temperatury zapewniającej bezpieczne składowanie. W opcji oferowana jest automatyka sterująca pracą wentylatorów.

Schładzanie pryzm ze zbożem czy rzepakiem to nie jedyna możliwość wykorzystania kominów Airstock. Po zastosowaniu rur kominowych z otworami o większych rozmiarach możemy bez przeszkód wentylować pryzmy roślin okopowych, takich jak marchew, ziemniaki czy cebula.
W ofercie znajdziemy także system mobilnych kominów wentylacyjnych, dzięki czemu bez ograniczeń przestrzeni manewrowej w magazynie stacjonarnymi elementami możemy bez obaw wyładowywać ziarno. Po usypaniu pryzmy za pomocą specjalnego pokrętła wwierca się w nią perforowaną rurę. Na szczycie rury instalowany jest wentylator.

Kolejnym, niezbędnym wyposażeniem płaskich magazynów jest ślimakowe mieszadło do zboża. Takie urządzenie zwiększa skuteczność wentylacji, pozwala na usunięcie gorących stref oraz poprawia napowietrzenie ziarna. Mieszadło składa się z podstawy o średnicy 840 mm, na której umieszczony jest trójfazowy silnik elektryczny o mocy 2,2 kW. Wprawia on w ruch spiralę odpowiedzialną za mieszanie ziarna. W zależności od wysokości pryzmy długość elementu mieszającego można regulować w zakresie od 1,5 do 4 m, przez dokładnie kolejnych części spirali. Pojedynczy element ma długość 0,5 m. W zależności od rodzaju składowanego ziarna można dobierać różną średnicę spirali. W ofercie są spirale, których średnica wynosi od 50 do 90 mm. Jak informuje producent urządzenie charakteryzuje się wydajnością od 30 do 60 t/h.

Rozpoczynając pracę urządzeniem należy wszystkie elementy składowe umieścić na pryzmie ze zbożem i następnie zmontować. Po podłączeniu zasilania i uruchomieniu silnika trzeba powoli zatopić spiralę mieszającą w pryzmie ze ziarnem. Następnie wydostające się ziarno z leja wysypowego wprawia urządzenie w ruch. W ciągu minuty mieszadło przemieszcza się w pryzmie o 2,5 do 3 m.


pt
wideo: Inovagri, Youtube

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Ile jeszcze można wytrzymać?

Czytaj

Galeria zdjęć

W systemie stacjonarnym kominy trzeba rozmieścić w równych odległościach przed wysypaniem zboża w magazynie.
Kształt perforowanych otworów jest tak zaprojektowany, by ziarniaki nie blokowały przepływu powietrza.
Niezbędnym wyposażeniem kominów są wentylatory.
Obowiązkowym wyposażeniem magazynu płaskiego jest także mieszacz zboża.
Urządzenie może pracować w ruchu kołowym.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii