StoryEditor

Nowe zestawy uprawowo-siewne Kuhn

Na targach Agro Show w Bednarach Kuhn pokaże zestaw uprawowo-siewny z nowym siewnikiem pneumatycznym Venta nabudowanym na nowej bronie wirnikowej HR lub z kompaktową broną talerzową CD.
26.08.2017., 17:08h
Firma postawiła na uproszczenie regulacji roboczych. Z kabiny ciągnika można regulować głębokość roboczą maszyny uprawowej, pozycję włóki i dawkę wysiewu. Uproszczono też centralną regulację głębokości roboczej i nacisk zagarniacza oraz zmianę dawki wysiewu.

Nowe siewniki pneumatyczne Venta 1020 (z redlicami dwutalerzowymi) i Venta 1030 (z sekcjami wysiewającymi Seedflex) dostępne są w szerokościach roboczych 3 m, 3,50 m i 4 m. Aparat wysiewający Venta może dozować nasiona i nawóz bez dodatkowego wyposażenia. Jego napęd elektryczny pozwala na modyfikację dawki wysiewu w trakcie pracy, manualnie lub na podstawie map zasobności gleby.

Szeroko rozstawione dwa rzędy redlic dwutalerzowych Seedflex, montowane parami na równoległoboku pozwalają na szybki i precyzyjny siew w różnych warunkach glebowych, w tym na zaoranej glebie i technologii bezorkowej. Koła dogniatające kontrolują głębokość siewu. W obu maszynach rama wału dogniatającego ma regulowane uchwyty, umożliwiające szybkie nabudowanie lub zdemontowanie siewnika Venta. Pozwala to na zamianę jednej maszyny uprawowej na drugą lub pracę samą broną wirnikową.

Nowe brony wirnikowe HR serii 1020, 1030 i 1040 przeznaczone są do pracy w zestawie z nowymi siewnikami Venta (3, 3,5 i 4 m) przystosowane są do pracy z ciągnikami o mocy 300 KM na wałku. Przy płynnej zmianie głębokości roboczej traktorzysta może natychmiast dostosować uprawę do zmiennych warunków glebowych: głęboka uprawa zwięzłej gleby i płytsza uprawa na glebach zakamienionych.

Nowe brony wirnikowe są wyposażone w nową włókę wyrównującą regulowana manualnie lub hydraulicznie (bezstopniowo) z kabiny ciągnika. Włóka jest wyposażona w hydrauliczną regulacje kąta roboczego.

Kuhn oferuje też nową kompaktową bronę talerzową CD serii 1020 (3 i 3,5 m), przeznaczoną do siewu z prędkością do15 km/h na lekkich glebach z resztkami pożniwnymi. Brona talerzowa przystosowana jest do pracy w zestawie z siewnikiem pneumatycznym Venta i siewnikiem mechanicznym Sitera. Zestawy uprawowo-siewne są dostępne z wałem dogniatającym Megapacker o średnicy 590 mm lub wałem Steeliner (550 mm).

oprac. jj

Fot. firmowe
Jan Józefowicz
Autor Artykułu:Jan Józefowicz Ekspert z zakresu maszyn rolniczych, wieloletni redaktor czasopism dla rolników, w tym top agrar Polska i Profi Profesjonalna Technika Rolnicza
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
07. grudzień 2023 05:52