StoryEditor

Nowości Agro Show: chwytak wielofunkcyjny Sonarol

Nowym produktem w ofercie firmy Sonarol jest chwytak wielofunkcyjny CWB. Dzięki niemu jednorazowo możemy przewieźć nawet trzy bele słomy.
21.10.2019., 10:10h

Jako jedną z tegorocznych nowości firma Sonarol zgłosiła chwytak wielofunkcyjny CWB. To połączenie tradycyjnych wideł do transportu bel z chwytakiem. Zarówno chwytak, jak i widły osadzone są na ramie narzędzia prostopadle do siebie. W efekcie na widłach można przewieźć po polu dwie bele, a trzecią przewozimy w chwytaku do bel owijanych folią. To z pewnością znacznie podniesie wydajność zwózki bel, w sytuacji, gdy na polu nie mamy drugiego traktora do holowania przyczep. Maksymalne możliwości transportowe osprzętu uzależnione są jednak od udźwigu traktora, ładowarki.

Warto podkreślić, że chwytak CWB może być także wykorzystany jako nośnik towarów zgromadzonych w big-bagach. Ponadto dzięki możliwości pełnego zamknięcia ramion chwytaka bel sianokiszonki zamontowany na ładowaczu lub ładowarce osprzęt zajmuje mniejszą od standardowych chwytaków przestrzeń. Jak podkreśla producent, wyposażenie ciągnika w CWB nie powoduje ograniczenia widoczności podczas jazdy po drogach publicznych, gdy używamy np. świateł mijania, gdy wyjeżdżamy z miejsc o ograniczonej widoczności.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. listopad 2023 12:01