StoryEditor

Nowości Agro Show: opryskiwacz Spraymax

Na targach Agro Show firma Bargam zaprezentowała nowy model opryskiwacza polowego - Spraymax.
21.10.2019., 09:10h

Zaprezentowany po raz pierwszy w Polsce opryskiwacz włoskiej marki Bargam mogliśmy podziwiać na stosiku firmy FarmTrade. Maszyny warto wyróżnić za nowy system podnoszenia belki - szyna z dużym siłownikiem hydraulicznym

zawieszonym w centralnej części belki i amortyzację pneumatyczną belki w standardzie. Wraz z nowym wzornictwem producent ułatwił obsługę opryskiwacza umożliwiając dostęp do opryskiwacza z każdej strony za pomocą schodków po obu stronach. Zmianie uległ też kształt zbiornika – celem jest zmniejszenie falowania i większa stabilizacja maszyny. Firma podkreśla również wprowadzenie nowej osi skrętnej (skręt do 30 stopni), osłon dolnych opryskiwacza z osłoną bloku elektrozaworów w jego górnej części.

Spraymax dostępny jest ze zbiornikiem o pojemności od 2500 do 6500 l. Pompy membranowo-tłokowe pompują od 250 do 560 l/min. W trosce o precyzję prowadzonego oprysku maszyna może zostać wyposażona w elektroniczne systemy zapewniające precyzyjną pracę na zakrętach i nierównościach. Belka wykonana z aluminium może mieć szerokość od 16 do 42 m.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 20:51