StoryEditor

Opolagra 2018: nowość Roststelmash

W czasie targów w Kamieniu Śląskim rozmawialiśmy z Pawłem Korbankiem o nowym kombajnie Roststelmash Nova 330 i początkach współpracy z rosyjskim producentem kombajnów.
16.06.2018., 07:06h
Mija dokładnie rok jak Spółka Korbanek rozpoczęła rozmowy o współpracy z producentem Roststelmash. Jak mówi właściciel firmy Paweł Korbanek pierwsza wizyta w fabryce była niewiadomą dla spółki z Tarnowa Podgórnego, podobnie dla producenta z Rostowa nad Donem. Po pierwszym spotkaniu prace nad rozpoczęciem współpracy nabrały tempa. Producent dostarczył do Spółki Korbanek 10 pierwszych kombajnów jeszcze przed rozpoczęciem żniw w 2017 r. Pozwoliło to polskiemu importerowi sprawdzić sprzęt podczas pracy.
Paweł Korbanek wiąże duże nadzieje na sprzedaż nowego modelu Roststelmash Nova 330, który prezentowany jest w Kamieniu Śląskim jako nowość. Jak mówi właściciel spółki z Tarnowa Podgórnego Nova 330 będzie jeszcze tańsza niż kombajn innej marki, który jest liderem w rankingach sprzedaży w Polsce w tym segmencie mocy i wydajności.
Nova 330 jest kombajnem adresowanym do rodzinnych gospodarstw. Napędza go silnik Cummins o pojemności 4,5 l i mocy129kW/175 KM. Na Opolagrze prezentowany jest kombajn z hederem o szerokości 4 m. Młocarnia ma szerokość 1185 mm, a średnica bębna młócącego wynosi 600 mm. Kąt opasania klepiska wynosi 154 stopnie, szczelina na klepisku regulowana jest elektrycznie z kabiny. 
Resztki ziarna ze słomy wydzielanych jest na 4 klawiszach wytrząsacza. Ich powierzchnia wynosi 4,3 m2, a powierzchnia sit 3,59 m2. Zbiornik na ziarno ma pojemność 4500 l. 
Nowością Roststelmash jest rotorowy kombajn Torum, który ma silnik o mocy 600 KM. Będziemy pisać o nim wkrótce.
dk
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. maj 2024 00:22