StoryEditor

Przyczepy po liftingu

Metaltech zaprezentował nową serię przyczep samozbierających Roto. Zobacz, co się zmieniło. 
06.07.2017., 20:07h
Przyczepy Roto w wersji GL oferowane są przez producenta z Mirosławca w ładowności 6 i 10 ton różniąc się przy tym oczywiście rozmiarem i masą własną ale również zapotrzebowaniem na moc (120 KM i 150 KM). Firma zróżnicowała też maksymalny rozmiar ogumienia, odpowiednio 620/40 R22,5 i 800/40 R26,5, co wpływa na zachowanie struktury podłoża. W wyposażeniu dodatkowym możemy pokusić się o dokupienie wersji z elektronicznym sterowaniem załadunku, kamerą i monitorem do nadzoru procesu napełniania oraz osią skrętną.
Odświeżone przyczepy zielonkowe wyposażone są w wielofunkcyjną, regulowaną ścianę tylną indywidualnie wg potrzeb rolnika. Istnieje możliwość zainstalowania poprzecznej taśmy umożliwiającej bezpośrednie skarmianie bydła świeżą paszą. Nowe modele nie posiadają pałąków, a nadstawa górna składa się z jednej profilowanej blachy. Ściana przednia wyposażona jest w standardzie w dwufunkcyjną klapę, która umożliwia szybkie przezbrojenie przyczepy samozbierającej do pracy z sieczkarniami polowymi.    
Przyczepy wyposażone są w 27 noży tnących wykonanych ze stali o falistym szlifie zapewniające doskonałą jakość cięcia. Każdy z noży ma indywidualne zabezpieczenie chroniąc nóż przed uszkodzeniem.
Modele typu GL standardowo wyposażone są w dwa walce dozujące równomiernie rozrzucające pociętą masę. Ponadto standardowo wyposażone są w drzwi umożliwiające wejście do skrzyni ładunkowej, pełne oświetlenie LED, uchylną belkę nożową dla łatwego serwisowania noży, bęben dociskowy i składaną stopę podporową. pju
Fot. firmowe
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. listopad 2023 00:12