StoryEditor

Terminal ISOBUS jak tablet

Najnowszy a zarazem największy terminal ISOBUS CCI 1200 ma wyświetlacz o przekątnej 12,1 cala. 
18.10.2017., 07:10h
Nowy model terminalu poza odświeżoną stylistyką menu oferuje przede wszystkim możliwość dotykowej obsługi, a nie jak w poprzednich generacjach za pomocą przycisków. Jest to ważna zmiana, szczególnie dla użytkowników telefonów z dotykowym ekranem. Istotną zaletą większego wyświetlacza jest możliwość równoległej kontroli kilku obszarów roboczych sprzętu, np. systemu section control, sterowania maszyną i kamer.

Rolnik może indywidulanie konfigurować liczbę i wielkość wyświetlanych obszarów – wystarczy kilka kliknięć. Warto zaznaczyć, że nowy terminal umożliwia jednoczesną kontrolę i obsługę dwóch pracujących maszyn, np. siewnik kukurydzy z przednim zbiornikiem nawozu. Kolejną zmianą w oprogramowaniu jest możliwość automatycznego przełączania aż 254 sekcji. Wysoka precyzja systemu section corntrol przyda się zwłaszcza podczas pracy na uwrociach i na polach o nierównych krawędziach.

Zaprezentowany model terminalu CCI 1200 jest owocem współpracy wielu firm wykorzystujących w swoich maszynach standard ISOBUS: Grimme, Kuhn, Lemken, Krone i Rauch. Wymienieni producenci mogą już go oferować, natomiast do oferty pozostałych firm CCI 1200 zostanie wprowadzony w połowie przyszłego roku.

Więcej o najnowszych rozwiązaniach elektronicznych w maszynach rolniczych przeczytacie Państwo w najnowszym wydaniu magazynu „top agrar Polska” w rubryce Cyberświat.

Fot. firmowe
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. kwiecień 2024 18:31